Uszkodzona rura gazociągu zablokowała ruch w Toruniu

Funkcjonariusze wstrzymali ruch w obu kierunkach na ul. Łódzkiej (fot. Łukasz Piecyk)

Wczoraj toruńskie służby zostały poinformowane o uszkodzeniu gazociągu podczas prowadzenia prac budowlanych na ul. Łódzkiej. Sytuacja była tym groźniejsza, że w pobliżu znajdowała się stacja benzynowa. Mundurowi natychmiast wstrzymali ruch pojazdów na tej ulicy. Na szczęście nie doszło do wybuchu gazu. Teraz okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci pod nadzorem prokuratora.

– Zgłoszenie napłynęło około godz. 15:20 – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Pracownicy jednej z budów przy ul. Łódzkiej poinformowali o uszkodzeniu gazociągu. Okazało się, że koparka podczas wykonywania odwiertu pod mocowania ekranów akustycznych uszkodziła rurę gazociągu. Dyżurny natychmiast powiadomił pozostałe służby i wysłał w to miejsce policjantów.

Funkcjonariusze wstrzymali ruch w obu kierunkach na ul. Łódzkiej (zdarzenie miało miejsce w okolicach skrzyżowania z ul. Andersa). W promieniu 150 metrów od miejsca wycieku utworzono strefę bezpieczeństwa a strażacy ustawili specjalistyczne kurtyny wodne zabezpieczające przed ewentualnym zatruciem gazem.

– Dramatyzmu sytuacji dodawał fakt, że w odległości około 100 metrów od miejsca zdarzenia znajdowała się stacja benzynowa – dodaje policjant. – Po odcięciu dopływu gazu ciśnienie w rurociągu zmniejszyło się i wyciek ustał. Na całe szczęście nie doszło do wybuchu i nikt nie zatruł się gazem. Ruch na ul. Łódzkiej przywrócono około godz. 18:00.

Teraz okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.