Uwaga! W Toruniu grasują oszuści

Na oszustwa szczególnie narażone są osoby starsze (sxc.hu)

Toruńska policja ostrzega przed fałszywymi przedstawicielami firmy stolarskiej lub spółdzielni, którzy proponują mieszkańcom miasta wymianę drzwi. Oszuści kuszą przystępną ceną i spłatą na raty. Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, kobiety, które podają się za pracownice spółdzielni, zostawiają wizytówki firmy Stolbud z Włoszczowej.

Jak poinformowała osoba reprezentująca firmę Stolbud, w ostatnich trzech miesiącach były cztery podobne zgłoszenia. Firma nie współpracuje z przedstawicielami toruńskich spółdzielni, więc na pewno te osoby próbują wprowadzić mieszkańców miasta w błąd.

Przed naciągaczami ostrzega też policja, która uczula wszystkich, zwłaszcza osoby starsze, żeby nie otwierać drzwi, ani tym bardziej nie wpuszczać do mieszkania obcych ludzi, nie zawierać z nimi żadnych umów. Trzeba pamiętać, że wiele renomowanych firm nie prowadzi obnośnej sprzedaży.

W całej Polsce doszło do kilkunastu oszustw taką metodą.

Takich przestępców trudno złapać – działają w całej Polsce i często zmieniają miasta. – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Oszuści ciągle jednak szukają łatwowiernych. Jednak, gdy już zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszustwa zawsze możemy odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od podpisania. Należy napisać oświadczenie i wysłać na adres firmy. Rozmowa telefoniczna w tym wypadku jest błędem.