V Festyn Rodzinny „Podziel się uśmiechem”

Adresatami V Festynu Rodzinnego "Podziel się uśmiechem" są m.in. dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym (fot. sxc.hu)

Stowarzyszenie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin „Dziewiętnastka” zaprasza na V Festyn Rodzinny „Podziel się uśmiechem”. Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2014 r. przy Zespole Szkół nr 6 w Toruniu, który jest współorganizatorem imprezy.

Wydarzenie skierowane jest do podopiecznych Stowarzyszenia, ich rodzin oraz mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia i Starego Miasta. Jego celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną.

Festyn to także okazja do wspólnych turniejów, gier i konkursów rodzinnych. Podczas spotkania promowany będzie zdrowy tryb życia, poprzez degustację zdrowej żywności oraz zorganizowaną ścieżkę zdrowia.

Dla osób kochających sport przygotowano liczne atrakcje. Wspólny aerobik i ćwiczenia z instruktorem nordic walking będą nie lada wyzwaniem. Oprócz tego odbędzie się towarzyski mecz w piłkę nożną – Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej kontra podopieczni Stowarzyszenia.

Całości przygrywać będzie muzyka, w wykonaniu zaproszonego zespołu wokalnego. Dla najmłodszych zaprezentuje się grupa cyrkowa z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Adresatami V Festynu Rodzinnego „Podziel się uśmiechem” są m.in. dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym, ze złożoną niepełnosprawnością i sprzężeniami zaburzeń rozwoju, dzieci i młodzież z rodzin zastępczych oraz domów dziecka.

V+Festyn+Rodzinny