VI FESTIWAL PODRÓŻNICY 2016 rusza 22 kwietnia w Toruniu

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (fot. Łukasz Piecyk)

Toruńskie Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika zaprasza na Bydgoski Festiwal „Podróżnicy”. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia.

Jednym z segmentów festiwalowych są VI Dni Australii, w ramach których odbędą się trzy spotkania m.in. warsztaty wyjazdowe na Antypody. Poza tym barwne opowieści o Filipinach, Kamerunie, Gabonie, Gwinei Równikowej, a także historia pieszej wędrówki przez całą Polskę. Dwie toruńskie prezentacje podróżnicze pretendują do festiwalowej nagrody Halika, która zostanie przyznana w sobotni wieczór w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w Bydgoszczy. 

Program VI Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy” w Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika

 

15:30 Oficjalne otwarcie festiwalu 

15:35 Wielkanoc na Filipinach i akcja pomocowa – Dariusz Metel

W końcu odnalazłem mój ósmy cud świata – to Filipiny ! Kraj do którego wracam myślami – przyjdź na mój pokaz a sam zrozumiesz dlaczego, a może nawet i ty zostawisz tam cześć swojej duszy, bo z pewnością ducha dostaniesz od nich na pewno i to na zawsze . To najwspanialsi ludzie jakich kiedykolwiek poznałem” – Dariusz Metel

16:15 VI DNI AUSTRALII – Gapa w Australii – O podróży życia do krainy kangurów – Magdalena Gapińska 

16:30 VI DNI AUSTRALII – Warsztaty Should I stay or should I go? – Paweł Wida

17:00 VI DNI AUSTRALII – Busem przez świat-Australia za 8 dolarów dziennie – Aleksandra Ślusarczyk i Karol Lewandowski

VI DNI AUSTRALII to cykl prezentacji o nauce, pracy i podróżach po Australii. W ramach tegorocznych Dni Australli odbędą się warsztaty wyjazdowe na temat Antypodów z Pawłem Widą(wizy, informacje praktyczne, możliwości wyjazdu itp.). Poza tym prezentacja Magdaleny Gapińskiej, która wygrała konkurs Albion House z główną nagrodą – miesiącem w Sydney w 2015 oraz spotkanie z podróżnikami Aleksandrą Ślusarczyk i Karolem Lewandowskim z projektu BUSEM PRZEZ ŚWIAT, którzy opowiedzą o podróży do Australii campervanem za 8 dolarów dziennie. Niemożliwie nie istnieje. Dowiedzcie się sami!

17:45 Polska Południe Północ w 30 dni – Piotr Sokołowski (prezentacja konkursowa)

Wyprawa „Polska Południe-Północ w 30 dni” to przejście Polski od najbardziej na południe wysuniętego punktu (góra Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze). Celów było kilka: turystyczno-krajoznawczy, kulturalno-oświatowy, zdrowotny, fotograficzny, patriotyczny, a nawet sentymentalny

18:20 Expedition Africaine Rogoziński – Vivat Polonia 2016- Maciej Klósak & Tomasz Grzywaczewski (prezentacja konkursowa)

Wyprawa „Vivat Polonia 2016” była kontynuacją pierwszej autorskiej wyprawy śladami Szolc-Rogozińskiego, której celem było dotarcie do wybranych miejsc w Kamerunie, Gabonie i Gwinei Równikowej. Podróżnicy- Maciej Klósak, Tomasz Grzywaczewski oddali cześć Rogozińskiemu i jego współtowarzyszom podróży doprowadzając do wmurowania pamiątkowej tablicy w Limbe.

19:00 Aventura – przygody podróżnicze w Ameryce Środkowej i Południowej – Sebastian Henning & Wojciech Malicha

Podróż do Ameryki Środkowej i Południowej to 150 dni wspaniałych przygód, ponad 17 tysięcy przejechanych kilometrów różnymi środkami transportu, 12 zdobytych państw, a przede wszystkim niezliczona liczba wyjątkowych wspomnień i poznanych wspaniałych ludzi. Aventura to także opowieść o prawdziwej przyjaźni.

19:40 Zakończenie części toruńskiej festiwalu

TORUŃ, PIĄTEK 22 KWIETNIA

Muzeum Podróżników Tony’ego Halika

Ul. Franciszkańska 9/11