VII Toruński Zlot Piwowarów Domowych już za tydzień!

Celem imprezy jest integracja środowiska piwowarów domowych z regionu i kraju, a także promowanie różnorodności i jakości piwa przed szerszą publicznością (fot. nadesłane)

W sobotę, 12 grudnia, w pubie Krajina Piva przy Rynku Nowomiejskim odbędzie się VII Toruński Zlot Piwowarów Domowych. Akcja organizowana jest przez Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Początek Zlotu zaplanowany jest na godz. 16:00.

–  Zlot jest jednym z pierwszych i największych w kraju piwowarskich konkursów konsumenckich, w którym w rolę sędziów wcielają się goście imprezy – miłośnicy piw rzemieślniczych i domowych – relacjonują organizatorzy wydarzenia. – W siódmej już edycji imprezy piwowarzy domowi z terenu województwa oraz całej Polski zmierzą się w trzech kategoriach piw ciemnych: brown porter, piwo świąteczne oraz wędzony stout.

Piwo brown porter zwane jest także porterem angielskim. Obfituje ono w nuty słodowe, palone i czekoladowo-karmelowe. Piwo świąteczne charakteryzują przyprawy korzenne i suszone owoce. Wędzony stout to ikona Irlandii, posmak palonej kawy wzbogacony został o smak i aromat pochodzący od słodów wędzonych.

– Każdy, kto zgłosi się do konkursu przeznacza min. sześć litrów uwarzonego przez siebie trunku – dodają organizatorzy. – Rozlewany jest on na około sto dwadzieścia próbek degustacyjnych. Publiczność smakująca napój alkoholowy ocenia go pod kątem aromatu, smaku, barwy, a także wyglądu.

Celem imprezy jest integracja środowiska piwowarów domowych z regionu i kraju, a także promowanie różnorodności i jakości piwa przed szerszą publicznością.

Początek Zlotu zaplanowany jest na godz. 16:00, całość potrwa do ok. 21:00. Obowiązują wejściówki, które umożliwią gościom degustację i ocenę piw. Oceny próbek poszczególnych stylów przeplatane będą prelekcjami nt. sztuki degustacji i sensoryki piwa, typów szkła degustacyjnego oraz porad dla piwowarów domowych, itp.

Szczegółowe informacje organizacyjne dla gości i piwowarów, w tym na temat zakupu wejściówek, będą umieszczane sukcesywnie na:

www.zlotpiwowarow.org
www.facebook.com/zlot.piwowarow