W basenach na Bydgoskim wykąpiemy się za rok

Za rok mieszkańcy Torunia będą mogli kąpać się w nowym obiekcie basenowym na Bydgoskim Przedmieściu (fot. nadesłane)

Pomysł na otwarty kompleks rekreacyjny w zachodniej części miasta zrodził się już kilka lat temu. Podczas konsultacji społecznych miasto wskazało trzy lokalizacje, spośród których wybrano tę przy Centrum Konferencyjnym Park. W lipcu miejscy radni zdecydowali o dofinansowaniu inwestycji, którą cieszyć się będziemy już za niecały rok.

– Podczas sesji Rady Miasta na budowę basenów radni zatwierdzili zwiększone wydatki w wysokości 2,4 mln zł – informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Torunia. – Zgodnie z oczekiwaniami torunian, jakie przedstawili podczas konsultacji społecznych, ma to być kompleks podobny do tego znajdującego się przy ul. Przy Skarpie.

W połowie sierpnia miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie obiektu basenów letnich wraz z zapleczem na Bydgoskim Przedmieściu. Program funkcjonalno-użytkowy tej inwestycji opracowany został przez ComProjekt Biuro Architektoniczne Cezary Owczarek.

– Wśród planowanego zakresu prac powstanie m.in. dokumentacja projektowo-kosztorysowa, wykonane zostaną prace ziemne oraz fundamenty i montaż systemowych niecek basenowych wraz z podstawowym wyposażeniem, a także wybudowanie obiektów drewnianych wraz z pomieszczeniami kasowymi, sanitarnymi i zapleczem przebieralni – wylicza przedstawicielka Urzędu Miasta.

Wokół kompleksu powstanie zagospodarowany w małą architekturę trawiasty teren oraz estetyczne chodniki. W pobliżu stanie w pełni wyposażony plac zabaw, terenowa siłownia oraz boisko do piłki plażowej.

Główna inwestycja zaś to trzy niecki basenowe o wymiarach: 12×25 m i głębokości 1,5 m – dla dorosłych, 12×25 m i głębokości 1,2 m – dla dorosłych i młodzieży oraz 6×12 m i głębokości 0,6 m – dla dzieci.

Do 5 września magistrat czekał na potencjalnych wykonawców zadania. O tym, kto został wybrany, dowiemy się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.