W czasie wolnym od służby uratował desperata

Funkcjonariusz w policji służy od 3 lat, obecnie w Referacie Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Podgórz (fot. Łukasz Piecyk)

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby uratował desperata. Jak podkreśla funkcjonariusz na wielkie uznanie zasługuje też postawa sąsiadów. Starszy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

– W miniony weekend jeden z funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Podgórz będąc w godzinach wolnych od służby usłyszał wołanie kobiety wzywającej pomocy – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik policji w Toruniu. – Policjant podbiegł do jednego z bloków przy ul. Świętopełka i dostrzegł w oknie dwie postacie. Mężczyznę, który wisiał głową w dół siedząc na parapecie i starszą kobietę, która trzymała go za odzież.

Funkcjonariusz wyważając drzwi, wszedł do pomieszczenia. Mundurowy, wraz z sąsiadami, wbiegli do środka, ratując 86-letniego mężczyznę.

Obserwujący całe zdarzenie z dołu, rozciągnęli koc, aby zamortyzować ewentualny upadek. Na miejsce przyniesiono także materac. Ostatecznie udało się uniknąć tragedii. Starszy mężczyzna trafił pod fachową opiekę lekarzy.

Funkcjonariusz, który uczestniczył w zdarzeniu to sierż. Marcin Borowicz. W policji służy od 3 lat, obecnie w Referacie Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Podgórz.