Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
W czasie wolnym od służby uratował desperata
Michał Ciechowski 27 maja, 2014, 12:55 Aktualności Miasto Miasto Podgórz
policja_piec-3
Funkcjonariusz w policji służy od 3 lat, obecnie w Referacie Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Podgórz (fot. Łukasz Piecyk)

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby uratował desperata. Jak podkreśla funkcjonariusz na wielkie uznanie zasługuje też postawa sąsiadów. Starszy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

– W miniony weekend jeden z funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Podgórz będąc w godzinach wolnych od służby usłyszał wołanie kobiety wzywającej pomocy – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik policji w Toruniu. – Policjant podbiegł do jednego z bloków przy ul. Świętopełka i dostrzegł w oknie dwie postacie. Mężczyznę, który wisiał głową w dół siedząc na parapecie i starszą kobietę, która trzymała go za odzież.

Funkcjonariusz wyważając drzwi, wszedł do pomieszczenia. Mundurowy, wraz z sąsiadami, wbiegli do środka, ratując 86-letniego mężczyznę.

Obserwujący całe zdarzenie z dołu, rozciągnęli koc, aby zamortyzować ewentualny upadek. Na miejsce przyniesiono także materac. Ostatecznie udało się uniknąć tragedii. Starszy mężczyzna trafił pod fachową opiekę lekarzy.

Funkcjonariusz, który uczestniczył w zdarzeniu to sierż. Marcin Borowicz. W policji służy od 3 lat, obecnie w Referacie Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Podgórz.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także