W Dzień Kobiet poznaj „Kanony Kobiecego Piękna”

Podczas spotkania będzie można m.in.: samodzielnie przygotować kosmetyk (fot. nadesłane)

Muzeum Okręgowe w Toruniu, z okazji Dnia Kobiet, zaprasza na spotkania „Kanony kobiecego piękna”. Spotkania odbędą się 7 marca 2014 r. w Muzeum Podróżników oraz Ratuszu Staromiejskim. Ilość miejsc ograniczona.

11.00 – Kanony kobiecego piękna w różnych zakątkach świata – Muzeum Podróżników

Tematem przewodnim spotkania będzie kobiece piękno postrzegane różnie w różnych zakątkach świata. Uczestnicy będą mogli poznać ciekawostki związane z odmiennymi i niecodziennymi sposobami pielęgnowania i podkreślania urody stosowanymi na innych kontynentach.

Dla najmłodszych proponujemy zabawę w malowanie twarzy w egzotyczne motywy. Starsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w samodzielnym przygotowywaniu kosmetyków, które można wykonać na bazie ogólnodostępnych produktów (np. kawa, cukier, miód). Chętni do zabrania przygotowanego kosmetyku powinni przynieść ze sobą niewielki pojemnik.

13.00 – Kanony kobiecego piękna na przestrzeni dziejów – Ratusz Staromiejski

Spotkanie przybliżające niejednokrotnie dyskusyjne zagadnienie kobiecego piękna w różnych epokach. Uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji ilustrowanej pokazem multimedialnym oraz oryginalnymi dziełami sztuki prezentującymi kanony piękna kobiecego zmieniające się wraz ze zmieniającą się modą, stylem życia, sposobami pielęgnowania urody i nowinkami napływającymi z innych państw.

Wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji, pod numerem tel. 56 66 05632.