W lutym nastąpią kolejne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

Do tej pory zamknięta dla ruchu część ul. Gagarina zostanie otwarta (fot. nadesłane)

Wraz z początkiem lutego Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zapowiada zmiany w rozkładach jazdy komunikacji tramwajowej i autobusowej. Wszystko związane jest m.in. pracami drogowymi na ul. Gagarina.

Zmiany obejmują:

  1. Linie tramwajowe nr 2 i 3 – drobne korekty godzin odjazdów.
  2. Linię autobusową nr 29 – wprowadzenie w dni robocze dwóch kursów przez pętlę  przy ul. Okólnej. Kurs o godzinie 6.25 z pętli przy ul. Olimpijskiej i kurs o godz. 14.52 z pętli przy ul. Szubińskiej  wykonywane będą przez pętlę przy ul. Okólnej.
  3. Linię autobusową nr 32 – korekta godzin odjazdów i dostosowaniem do aktualnych warunków ruchu drogowego.

Od nocy z 3 na 4 i z 4 na 5 lutego 2015 r. z powodu prac modernizacyjnych podstacji trakcyjnych nie będą kursować tramwaje linii nr 1N i 3N.

Zastępczo kursować będą autobusy Za Tramwaj. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych. W kierunku Motoareny autobus za tramwaj linii 3N pojedzie ul. Mickiewicza i zatrzymywać się będzie za Al. Św. Jana Pawła II (w zatoce)  za przystanek Pl. Rapackiego i za ul. Konopnickiej. W kierunku Olimpijskiej autobus za tramwaj linii 1N na pl. św. Katarzyny zatrzymywać się będzie na przystanku linii 02 na północnej pierzei placu.

Od 3 lutego 2015 r. od godz. 4.30 w związku z dalszą przebudową ul. Gagarina na odcinku  od ul. Reja do ul. Szosa Okrężna wprowadzone zostaną zmiany w trasach przejazdu autobusów:

  • linię autobusową nr 17 –  dostosowanie czasu przejazdu do aktualnych warunków drogowych
  • Autobusy linii nr 26, 34 i 40 pojadą ulicami św. Józefa, Gagarina, Reja  i Broniewskiego do tymczasowej pętli przy stacji benzynowej – na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Aula UMK” przy ul. Reja  i „Pl. Skalskiego” przy Stacji Benzynowej (naprzeciw CHR Toruń – Plaza).
  • Autobusy linii nr 17 i 0 pojadą ulicami: św. Józefa, Gagarina, Reja, Broniewskiego i Szosą Okrężną do pętli „Uniwersytet” – na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Aula UMK” przy ul. Reja, „Pl. Skalskiego” przy CHR Toruń-Plaza i „Łukasiewicza” przy Szosie Okrężnej.
  • Autobusy linii nr 18 pojadą ulicami: św. Józefa, Gagarina, Reja i Broniewskiego  – na trasie objazdu wyznaczono przystanki: „Aula UMK” przy ul. Reja i „Pl. Skalskiego”  – przy ul. Broniewskiego.
  • Autobusy linii nr 15, 28, 32 i 02 pojadą ulicami: Kraszewskiego, Bema, Broniewskiego i Szosą Okrężną do pętli „Uniwersytet” (linia nr 32 do pętli „Os. Przy lesie”)– na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Sienkiewicza” przy ul. Bema i Broniewskiego, „Reja” przy ul. Broniewskiego, „Pl. Skalskiego” przy CHR Toruń-Plaza, „Łukasiewicza” przy Szosie Okrężnej.
  • Autobusy linii nr 36 pojadą ulicami: Kraszewskiego, Bema i Broniewskiego do tymczasowej pętli przy stacji benzynowej – na trasie objazdu wyznaczono przystanki „Sienkiewicza” przy ul. Bema i Broniewskiego, „Reja” przy ul. Broniewskiego i „Pl. Skalskiego” przy stacji benzynowej (naprzeciw CHR Toruń-Plaza).