W marcu odbędą się X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów LA [Zdjęcia]

Zawodnicy wystąpią na toruńskiej hali sportowej (fot. Adam Zakrzewski)

Hala Sportowo-Widowiskowa w Toruniu otworzyła swoje drzwi przed uczestnikami X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Zawody odbędą się w marcu. Lista startowa wciąż jest otwarta.

Sportowcy na rozgrzewkę wzięli udział w I Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Podczas zawodów wystąpiło 140 zawodników. Ustanowiono dwa rekordy świata i czternaście rekordów Polski.

Rekordy Świata pobił Stanisław Kowalski – 104-latek ze Świdnicy, który przebiegł 60 m w czasie 19.72 sek, i pchnął kulą na odległość 5.08 m. Puchar ufundowany przez Ministra Sportu i Turystyki  Andrzeja Biernata – dla najlepszego województwa zdobyli sportowcy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejne zawody mastersów – XXIV Halowe Mistrzostwa Polski – odbędą się 28 lutego.Niecały miesiąc później, w dniach 23 – 28. 03.2015 rozgrywana będzie impreza główna – X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki.

– Zainteresowanie naszą imprezą jest spore, ale wciąż liczymy na gremialny udział amatorów biegów, rzutów i skoków z Kujawsko-Pomorskiego – mówi Wacław Krankowski, prezes PZWLA i dyrektor mistrzostw. – Termin zapisów i rejestracji przedłużono do 2 lutego 2015. Do tej pory zgłosiło się już ponad 2200 zawodniczek i zawodników z 39 krajów Europy, zapraszamy wszystkich lekkoatletów, którzy na dzień 23 marca 2015 roku będą mieli ukończone 35 lat. Szczególnie zachęcam do zapisów do biegu crossowego na 5 km, dla tej konkurencji – rozgrywanej w parku obok  hali – wpisowe to 110 zł.

Fot. Adam Zakrzewski