W mikołajki odbędzie się „Toruński Spacer Kosmiczny”

Zapisy trwają do 1 grudnia (fot. nadesłane)

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego zapraszają do udziału w grze miejskiej – „Toruński Spacer Kosmiczny”. Zabawa odbędzie się 6 grudnia w przestrzeni Torunia. Zapisy na to wydarzenie trwają do 1 grudnia.

Celem gry jest podnoszenie świadomości uczestników na temat osiągnięć polskich naukowców, odkrywców oraz ich badań w światowym dorobku naukowym poprzez narzędzie edukacji pozaformalnej.
Budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu (ul. Grudziądzka 5/7) będzie punktem startowym toruńskiego spaceru kosmicznego. Gra rozpocznie się o godz. 11.00.

– Prosimy o przyjście najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem gry w celu dokonania procesu rejestracji oraz odbioru pakietu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Jedyne czego potrzebują uczestnicy to długopis oraz pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich.

Postępując zgodnie z instrukcją, zawartą w zestawie startowym, uczestnicy udadzą się do pierwszej stacji. Dobra odpowiedź da wskazówkę, do którego punktu trzeba się udać.

– Na stacjach zawodnicy przeprowadzą ciekawe eksperymenty oraz spotkają się z animatorami, którzy pomogą wykonać im zaplanowane zadania – mówi Paulina Ładyńska, koordynująca projekt „Polska Lista Naukowców 2”. – Podczas gry miejskiej zostaną zaprezentowane znane i cenione postaci polskiej nauki, ich osiągnięcia w dziedzinach astronomii i inżynierii kosmicznej. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy także upomink.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem poczty elektronicznej: dun@centrumnowoczesnosci.org.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Gra Miejska”, natomiast w treści imiona i nazwiska oraz wiek uczestników.

Zawodnicy mogą zgłaszać się w drużynach (od 2 do 5 osób) lub indywidualnie. Z pojedynczych zgłoszeń zostaną stworzone drużyny. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 grudnia 2014 roku do godz. 15:00.

torunski-spacer-kosmiczny_plakat