Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
W Niebieskim Kocyku obejrzymy nowy film Xaviera Dolana. Zdobądź zaproszenie na emisję!
Kino Niebieski Kocyk 3 listopada, 2014, 20:12 Kultura i rozrywka Niebieski Kocyk
b2b83618bc3e239c89d75c9cde997d7e,640,0,0,0
Film "Mama" został nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Cannes (fot. materiały prasowe)

„Mama” to opowieść o mieszkającej w prowincji Quebec wdowie Diane (Anne Derval), która wychowuje samotnie swojego 15-letniego syna Steve’a (Antoine-Oliver Pillon). Chłopak jest bardzo trudnym dzieckiem – spędził kilka lat w zakładach resocjalizacyjnych, cierpi na ADHD i nie potrafi kontrolować ataków przemocy. Pomocną dłoń do wyczerpanej psychicznie matki chłopca wyciąga nowa sąsiadka o imieniu Kyla (Suzanne Clement), która w znaczący sposób wpłynie na losy Diane i Steve’a.

„Piąty film ledwie 25-letniego reżysera Xaviera Dolana stawia go w szeregu najwybitniejszych filmowców młodego pokolenia. Kanadyjczyk jest mistrzem w ukazywaniu trudnych tematów, prezentując je z wielką subtelnością. Kinomani i krytycy są pod wrażeniem precyzyjnej konstrukcji jego obrazów, mistrzowskiego wyczucia rytmu, kształtu i koloru oraz emocjonalnych dialogów. Najlepszym dowodem tego niech będzie przyjęcie „Mamy” na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie widzowie przez trzynaście minut po zakończeniu seansu oklaskiwali film na stojąco, a jury przyznało mu swoją nagrodę.

wtorek 2014-11-04, godz. 19:00
10 zł – studenci, 12 zł – pozostałe osoby

Na naszym profilu na Facebooku można zdobyć dwa pojedyncze zaproszenia na emisję tego filmu. Wystarczy pod zapowiedzią napisać komentarz, w którym znajdzie się odpowiedź na pytanie: ” Za co najbardziej kocham swoją mamę?”. Zaproszenia zdobywają osoby, których komentarze będą miały najwięcej polubień. W przypadku remisu decyduje czas napisania komentarza – im wcześniej, tym lepiej. Czekamy do południa dnia emisji.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także