W niedzielę odbędzie się Barbarkowy Bieg Przełajowy

Warunkiem uczestnictwa jest osobiste pisemne zgłoszenie w dniu imprezy (fot. sxc.hu)

Barbarkowy Bieg Przełajowy, wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce i Klubem Maratońskim UMK Toruń odbędzie się 19 października. Start o godzinie 11.00 spod Szkoły Leśnej na Barbarce.

Przewidziano trzy dystanse i kategorie wiekowe (decyduje rok urodzenia):

• dzieci do 6 lat – 600 m (dziewczęta i chłopcy)
• dzieci od 7 do 13 lat – 1200 m (kategorie: dziewczęta i chłopcy)
• młodzież i dorośli – 10 km (kategorie kobiety i mężczyźni)

Warunkiem uczestnictwa jest osobiste pisemne zgłoszenie w dniu imprezy w godz. 10.00 – 10:45 w biurze zawodów na polanie w Osadzie Leśnej Barbarka oraz podpisanie oświadczenia uczestnika Barbarkowego Biegu Przełajowego lub oświadczenia opiekuna uczestnika Barbarkowego Biegu Przełajowego. Opłata wpisowa do biegu i marszu wynosi 5 zł (płatna przy zgłoszeniu), dzieci są zwolnione z opłaty startowej.

Uczestnicy biegu przyjeżdżają na własny koszt. Przed i po biegu zawodnicy będą mieli możliwość skorzystania z szatni. Każdy uczestnik w trakcie biegu otrzyma wodę mineralną, na mecie natomiast poczęstunek (kiełbaska, chleb, ketchup, musztarda, herbata). Po biegu będzie można uczestniczyć w integracyjnym ognisku.

Dla uczestników przygotowane zostaną następujące upominki:

• dzieci do lat 6 – dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca (w 2 kategoriach: dziewczęta i chłopcy), upominki dla wszystkich uczestników, dyplomy za uczestnictwo
• dzieci 7-13 lat – dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca (w 2 kategoriach: dziewczęta i chłopcy) upominki dla wszystkich uczestników, dyplomy za uczestnictwo
• młodzież i dorośli – dyplomy i upominki za zajęcie I, II i III miejsca (w 2 kategoriach: kobiety i mężczyźni)