W ostatni weekend kwietnia rusza „Toruń za pół ceny”

"Toruń za pół ceny" rusza w ostatni weekend kwietnia! Kawiarnie, restauracje i hotele szykują się na wielkie obniżki (fot. Łukasz Piecyk)

W Toruniu akcja będzie już miała swoją ósmą edycję. Od piątku 24 kwietnia do niedzieli 26 kwietnia swoje drzwi przed mieszkańcami i turystami otworzy kilkadziesiąt punktów gastronomicznych. W ten weekend, w menu znajdą się oferty specjalne – ceny wybranych propozycji obniżone zostaną aż o pięćdziesiąt procent.

W tym roku akcja odbędzie się w dwóch edycjach: wiosennej i jesiennej. Wezmą w niej udział nie tylko restauracje i kawiarnie. Ceny obniżą także toruńskie hotele, instytucje kulturalne i sportowe oraz sklepy.

– Akcja „Toruń za pół ceny” ma przede wszystkim na celu przedłużenie sezonu turystycznego w mieście oraz zintegrowanie społeczności lokalnej – informuje Agnieszka Wiśniewska z Biura Toruńskiego Centrum Miasta. – Weekendowa obniżka to także okazja do zaprezentowania turystom towarów i usług znajdujących się w ofercie punktów gastronomiczno-usługowych w Toruniu.   Każdy lokal, hotel czy instytucja publiczna biorąca udział w wydarzeniu, w kwietniowy weekend, oznaczona zostanie specjalnym plakatem, umieszczonym w widocznym miejscu.

– Uczestnicy akcji rekrutowani są przez wieloletniego partnera i współorganizatora wydarzenia – Radio ZET Gold – dodaje Agnieszka Wiśniewska. – Większości uczestników poprzednich edycji nie trzeba specjalnie zachęcać do udziału w tegorocznym wydarzeniu. Warto podkreślić, że oprócz restauracji i klubów, udział w akcji zgłaszają również sklepy, siłownie, fitness kluby i salony piękności. Z każdą edycją jest ich coraz więcej.

Organizatorzy akcji do 3 kwietnia wyznaczyli właścicielom placówek termin nadsyłania zgłoszeń. Później rozpocznie się przygotowywanie plakatów i ulotek, które zostaną rozdane wśród turystów i mieszkańców miasta.

– Właściciele chcący zgłosić swój lokal do akcji mogą zrobić to również po ustalonym terminie – informuje organizatorka. – Ich loga nie pojawią się jednak na plakacie. Będą widniały jedynie na stronie internetowej wydarzenia oraz na oficjalnym profilu „Toruń za pół ceny” na portalu społecznościowym Facebook. Pierwsze informacje dotyczące oferty partnerów akcji pojawią się na stronach internetowych akcji z końcem marca i na bieżąco będą przez nas aktualizowane.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wraz z Radiem ZET Gold, pod patronatem medialnym dwutygodnika „Tylko Toruń” i „Poza Toruń”.

Pełna lista miejsc, które włączyły się w akcję, znajduje się na stronie: http://btcm.torun.pl/index.php?link=_txt&m=7&s=31&t=105&tzpc=1&rr=2012