W ostatnią sobotę marca odbędzie się gala WILAMY 2015

W ubiegłym roku statuetkę odebrał m.in Jarosław Felczykowski, aktor grający m.in. w "Lekarzach" (fot. Łukasz Piecyk)

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu już po raz 15. wręczy statuetki „Wilama”. Publiczność w głosowaniu trwającym do 16 marca wybierze najlepszych aktorów. Gala odbędzie się 28 marca.

– Statuetka z brązu, kamienia i srebra przedstawiająca postać kłaniającą się przed kurtyną w świetle reflektora, projektu Zbigniewa Mikielewicza wręczana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – mówi Jadwiga Oleradzka, dyrektor teatru. – Podczas gali wręczymy statuetki instytucjom i osobom prywatnym, które w szczególny sposób włączyły się w działalność toruńskiego Teatru.

Statuetki wręczane zostaną w kategorii:

MECENAS TEATRU
PRZYJACIEL TEATRU
EDUKACJA TEATRALNA
NAJPOPULARNIEJSZA AKTORKA lub 
NAJPOPULARNIEJSZY AKTOR TEATRU IM. WILAMA HORZYCY.

W kategorii najpopularniejsza aktorka lub najpopularniejszy aktor Teatru im. Wilama Horzycy nagrodę przyznaje publiczność, która wybiera (w drodze głosowania) swojego faworyta. Na początku każdego sezonu w foyer teatru ustawiona jest urna, do której widzowie mogą wrzucać kupony z imieniem i nazwiskiem aktorki bądź aktora toruńskiej sceny. Tuż przed galą wręczania Wilamów kapituła składająca się z dyrekcji i kierownictwa teatru wybiera spośród kilku nominowanych zwycięzcę danej kategorii.

W tym roku głosowanie na najpopularniejszą aktorką lub najpopularniejszego aktora Teatru im. Wilama Horzycy trwa do 16 marca br.