Rusza jesienna ofensywa koncertowa. Co w październiku?

Fani muzyki na żywo nie powinni narzekać na ofertę klubów (fot. Łukasz Piecyk)

Październik w Toruniu pod znakiem gitar i hip-hopu.

Właśnie zaczyna się koncertowa ofensywa w toruńskich klubach muzycznych. Programy są zapełnione do końca tego roku. Subiektywnie wybieramy najlepsze propozycje na październikowe wieczory.

Pierwszy studencki czwartek najlepiej spędzić w Lizard King. Na deskach klubu pojawi się płocka formacja Lao Che, której dyskografię zamyka longplay Soundtrack z zeszłego roku. Spięty i spółka w 2014 roku wystąpią także m. in. na Cieszanów Rock Festiwal, gdzie w całości zaprezentują płytę Powstanie Warszawskie. Przedsmak w grodzie Kopernika już 3 października. Dokładnie tydzień później goście Lizard Kinga powitają Domowe Melodie. Proste kompozycje zapewniły zespołowi występy na Heineken Open’er Festival i na tegorocznej trasie Męskie Granie współorganizowanej przez radiową Trójką. To właśnie na popularnej liście przebojów Programu III singiel Grażka zajął I miejsce.

Od Nowa zacznie październik zgoła inaczej. Gorączkę sobotniej nocy zapewni Pezet, który 5 października pojawi się na scenie przy ulicy Gagarina. Jego zeszłoroczna płyta wyprodukowana m. in. z Sidneyem Polakiem zapewniła raperowi tyle samo zachwytów wśród nowych fanów, co krytyki ze strony wiernych słuchaczy. Natomiast polską część trasy Kult zaczyna właśnie od Studenckiego Klubu Pracy Twórczej. Kazik z muzykami po koncertach w Hadze i Londynie pojawi się w Toruniu 11 października. Weteranów sceny 6 dni później zastąpi Dawid Podsiadło, laureat muzycznego talent- -show, który może pochwalić się pierwszym miejscem na liście OLiS po tygodniu od premiery swojego debiutanckiego albumu Comfort and Happiness. W sobotę 19 października w Od Nowie nie może zabraknąć fanów ciężkich brzmień. Klub zapłonie w trakcie IV Od Nowa Metal Fest, którego gwiazdą będzie Vader. Przed zespołem z Olsztyna wystąpią Manslaughter, Dragon’s Eye oraz toruńska Butelka.

Dobry start w jesienną ofensywę zapewni Dwór Artusa. Jeszcze ostatniego dnia września toruńskiej publiczności zaprezentuje się Nigel Kennedy, anarchista muzyki klasycznej, który skrzypcami czarował zarówno w filharmoniach jak i na scenie Przystanku Woodstock. Już 28 września w klubie Dwa Światy (Św. Ducha 10/12) pojawi się kapela The Bill (z obowiązkowym Kiblem w set-liście), a w piątek 18 października w tym samym miejscu zagra szczeciński zespół The Analogs.