W październiku w Toruniu pobiegną maratończycy

Fot. nadesłane

W ostatni weekend października, już po raz 35. po ulicach Torunia zostanie przeprowadzona rywalizacja na dystansie maratonu. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci. Impreza jest rozgrywana na terenie miasta corocznie od 1983 roku. 29 października zorganizuje ją RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem.

Nowi Organiarzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal. Każdy uczestnik 35. edycji Toruń Maraton/Półmaraton/Biegów Dla Dzieci otrzyma na mecie medal przedstawiający nadwiślańską panoramę toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego oglądaną z południowego brzegu Wisły. Panorama toruńska należy do najpiękniejszych w Polsce. Była inspiracją dla wielu malarzy, poetów, fotografów. Jest to jednocześnie najbardziej znany widok Torunia, którego urok podkreśla nocna iluminacja. Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2017 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Na trasie maratonu można będzie również liczyć na doping uczniów toruńskich szkół! Podczas trwania biegów miejscowa młodzież będzie walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży uruchomione zostaną 7 sierpnia 2017 roku. Rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się po starcie maratonu i półmaratonu. Organizatorzy wyznaczyli duży limit uczestników do 600 osób. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1500 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik biegów dla dzieci otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Odrębny regulamin poświęcony biegom dla najmłodszych dostępny jest na stronie imprezy.

Organizatorzy rozpoczęli także nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakera tj. osoby pomagającej swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Poszukiwane są osób, które będą wstanie poprowadzić grupy na następujące czasy końcowe od 4h 30 min do 3h. Szczegóły na temat zgłoszeń na stronie www Organizatora. Nabór zgłoszeń chętnych biegaczy na pacemakerów zostanie zakończony 19 sierpnia 2017 r.