W poniedziałek startuje Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka natury”

Gośćmi Specjalnymi tegorocznej edycji Festiwalu będą Państwo Bożena i Jan Walencik (fot. oficjalna strona festiwalu)

Już po raz ósmy odbędzie się Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka natury”. W programie wydarzenia znajdują się m.in. wystawy fotografii, pokazy filmowe, spotkania z ich twórcami, a także warsztaty fotograficzne i filmowe dla młodzieży szkolnej.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 listopada – 5 grudnia, w 8 miejscach na terenie Torunia. Nowością tegorocznego festiwalu są pokazy filmów przyrodniczych.

– Festiwal w Polsce ma już swoją markę, jest miejscem spotkań najważniejszych, najbardziej znanych fotografów i filmowców przyrody – mówi Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia. – To święto fotografii i filmu przyrodniczego, bardzo ciekawy sposób propagowania ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

Gośćmi Specjalnymi tegorocznej edycji Festiwalu będą Państwo Bożena i Jan Walencik.

TUTAJ możecie zobaczyć cały program wydarzenia.

Festiwal współorganizują: Muzeum Przyrodnicze przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu, Urząd Miasta Torunia, Urząd Marszałkowski oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.sztukanatury.pl