W sobotę drużyna Axla TrzyDoZera.pl zagra mecz na Śląsku

"Byliśmy zmotywowani do walki" - mówi Radosław Kowalski, zawodnik toruńskiej drużyny (fot. nadesłane)

Debiutancki sezon Polskiej Ligi Curlingu zbliża się do końca. Niestety, już teraz wiadomo, że do rozegrania pozostanie kilka zaległych spotkań.

W miniony weekend sześć zespołów miało rywalizować na torze w gdańskiej hali Olivia. W tym gronie była też ekipa Axla TrzyDoZera.pl Toruń. Żaden mecz jednak się nie odbył, bo organizatorzy nie byli w stanie odpowiednio przygotować lodu do rywalizacji na tym poziomie – na czas nie pojawiła się specjalistyczna maszyna, zakupiona w Szwajcarii.

– Szkoda, że tak się stało, bo byliśmy bardzo zmotywowani do walki o ważne punkty – mówi Radosław Kowalski, zawodnik toruńskiej drużyny. – Te spotkania, rzecz jasna, muszę się odbyć, ale nie wiadomo kiedy. Polska Federacja Klubów Curlingowych, odpowiedzialna za prowadzenie ligi, może mieć spory kłopot z ponownym zebraniem sześciu drużyn (w tym trzech ze Śląska), bo kalendarz imprez robi się coraz bardziej napięty. W zasadzie wolny wydaje się być tylko termin 7-8 marca.

W najbliższą sobotę torunianie rozegrają mecz ostatniej, zaplanowanej w terminarzu, kolejki. W śląskich Pawłowicach o godz. 18.30 zmierzą się z zespołem Krakofsky.

– Ta drużyna rywalizowała w ostatni weekend. Jeden mecz przegrała, a drugi zremisowała. W tabeli ma tylko punkt przewagi nad nami – dodaje Radosław Kowalski. – A to oznacza, że czeka nas bardzo ważne spotkanie, bo ewentualne zwycięstwo zapewni nam utrzymanie się w lidze i pozwoli jeszcze walczyć miejsce w pierwszej połowie tabeli. Tyle tylko, że krakowanie też muszą wygrać, jeśli chcą sobie zapewnić ligowy byt bez oglądania się na inne wyniki. Oni bowiem kończą w sobotę sezon, a nam pozostaną jeszcze dwa zaległe mecze.

W długą podróż do Pawłowic nasz zespół wybiera się w trzyosobowym składzie: Radosław Kowalski, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski. Dodajmy, że udział drużyny Axla TrzyDoZera.pl Toruń w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany ze środków finansowych Miasta Toruń.