W sobotę maraton zumby. Wstęp: karma dla zwierząt ze schroniska

Oprócz Pauliny Sielskiej maraton poprowadzą jeszcze dwie instruktorki, które dobre trzy godziny motywować będą uczestników do ruchu (fot. sxc.hu)

25 stycznia w Toruniu odbędzie się charytatywny maraton zumby zorganizowany przez Paulinę Sielską, studentkę filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Paulina udowodniła tym, jak niewiele trzeba, by z przyjemnością spełnić dobry uczynek.

W sobotę, w Zespole Szkół Technicznych, o godzinie 11.00 odbędzie się maraton zumby, którego celem jest zebranie jak największej ilości karmy dla zwierząt z toruńskiego schroniska. Pomysłodawcą tej akcji jest szkoła tańca SalsaFit i pracująca w niej Paulina Sielska, instruktorka zumby. Zumba, to taniec będący mieszanką wszystkich stylów tanecznych oraz fitnessu, dostarcza wiele energii i radości. Prosta kombinacja kroków sprawia, że każdy, nawet tańczący zumbę po raz pierwszy, doskonale się bawi.

– Zumby uczę od dwóch lat. Jest to mój sposób na odreagowanie wszelkiego stresu, to odskocznia od studiów i wielka pasja – mówi Paulina Sielska. – Poświęcam temu cały wolny czas, jest to część mojego życia i nie wyobrażam sobie go bez zumby. Maraton dla zwierzaków jest spełnieniem mojego marzenia, zawsze bowiem chciałam połączyć swoją pasję i pomóc innym. Cieszę się, że robienie tego, co kocham, może się komuś przydać. Liczę, że w sobotę zjawi się mnóstwo osób. Jest to świetna okazja do włączenia się w zabawę, której warunkiem jest jedynie pomoc bezbronnym zwierzętom.

Toruńskie schronisko szansę modernizacji i rozbudowy ma jedynie dzięki sponsorom, akcjom charytatywnym i wolontariuszom, czyli dzięki dobremu sercu ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby ludzie nie byli obojętni na problemy tej instytucji.

Biletem wstępu na sobotni maraton jest karma dla zwierząt. Oczywiście nie jest wymagana konkretna jej ilość, każda, nawet najmniejsza porcja się liczy. Oprócz karmy będzie możliwość wykupienia losu na loterii, której dochód również zostanie przekazany schronisku. Nagrodą za los może być karnet na zumbę, talon na metr piwa w klubie Cesky Sen lub koszulki firmy SalsaFit.

Firma SalsaFit już dwa lata temu próbowała zorganizować charytatywną akcję dla schroniska. Niestety, nie udało się to z powodu braku sali. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Zespołowi Szkół Technicznych za udostępnienie miejsca do tego wydarzenia. Sala mieści 250 osób, na portalu Facebook swoją obecność w maratonie zadeklarowało już 229 chętnych. Mamy nadzieję, że szczytny cel spowoduje zapełnienie sali całkowicie. Oby w Toruniu tworzyło się jak najwięcej tego typu akcji.