W sobotę rusza Christmas Cup 2015

Tegoroczny turniej jest największym pod względem liczebności drużyn wydarzeniem organizowanym przez MKS Sokoły (fot. ilustracyjne)

Międzynarodowy Hokejowy Turniej Gwiazdkowy „Christmas Cup 2015” startuje już 26 grudnia. Przez cztery dni w wydarzeniu organizowanym na lodowisku Tor-Tor, weźmie udział aż 16 drużyn sportowych.

Turniej Christmas CUP rozgrywany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2011 roku. Najbliższy rozegrany zostanie od 26 do 29 grudnia na lodowisku Tor-Tor w Toruniu przez zawodników i zawodniczki z rocznika 2001 i młodszych. W rozgrywkach weźmie udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy.

Eliminacje ruszą o godzinie 8.00 i trwać będą do 14.30. Faza finałowa wystartuje 28 grudnia o godzinie 16.15. Najważniejsze spotkania rozegrane zostaną 29 grudnia.

O godz. 7:30 rozpoczną się ćwierćfinały, w których udział weźmie osiem najlepszych drużyn. Półfinały odbędą się o godz. 12:30 i 13:00. Mecz o trzecie miejsce startować będzie o godz. 15:00 na tafli B lodowiska Tor-Tor a wielki finał o godz. 15:30 na tafli A. Uroczyste zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 18:00.

Tegoroczny turniej jest największym pod względem liczebności drużyn wydarzeniem organizowanym przez MKS Sokoły. Na Tor-Torze zagoszczą nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy oraz Łotwy i Izraela.

Drużyny, które rywalizować będą podczas Christmas Cup z toruńskimi Sokołami to:

KH Sanok (PL), Nes Ziona Dragons (IL), TMH Polonia Bytom (PL), PTH Poznań (PL), HK Ako Riga (LV),  HK Lido Riga (LV), HK Swietlogorsk (RU), HK Brest (BY), Sokol Kijow (UA), HK Neman Grodno (BY),  Canada Israel Hockey School (IL), Dinamo Minsk (BY), HK Venta Ventspils (LV), Galicysjkie Lwy (UA), HK Daugava Riga (LV).