W sobotę wręczenie statuetek Wilama w Teatrze Horzycy

Tego dnia premierę będzie miał spektakl "Mizantrop" w reżyserii Norberta Rakowskiego (fot. Adam Zakrzewski)

Teatr im. Wilama Horzycy 29 marca 2014 r. już po raz 14. wręczy statuetki Wilama. Nagroda wykonana jest z brązu, kamienia i srebra oraz przedstawia postać kłaniającą się przed kurtyną w świetle reflektora. Wręczana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Projekt nagrody wykonał Zbigniew Mikielewicz.

Statuetki Wilama przyznawane są w następujących kategoriach: Mecenas Teatru, Przyjaciel Teatru, Edukacja Teatralna, Najpopularniejsza Aktorka lub Najpopularniejszy Aktor Teatru im. Wilama Horzycy. Trafia ona do instytucji i osób prywatnych, które w szczególny sposób włączyły się w działalność toruńskiego teatru.

Tego dnia premierę będzie miał także spektakl „Mizantrop” w reżyserii Norberta Rakowskiego.

Norbert Rakowski – reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (Wydział Aktorski) i Akademii Teatralnej w Warszawie (Wydział Reżyserii Dramatu). Kształcił się również w kierunku muzycznym. Przed ukończeniem studiów aktorskich debiutował na warszawskich scenach – Szwedzka 2/4 i w Teatrze Małym. W latach 1994 – 2004 był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrał kilkanaście ról w teatrze i Teatrze Telewizji. W 1999 r. zadebiutował jako reżyser autorskim spektaklem „Nagle” w Teatrze Studio w Warszawie. W lutym 2001 r. zrealizował spektakl dyplomowy „Samotnik” Roberta Andersona w Teatrze Współczesnym w Warszawie.