W Toruniu bilety MZK kupimy przy pomocy nowej aplikacji

SkyCash działa w Toruniu już od kilku lat, umożliwiając m.in. kupowanie telefonem biletów na przejazdy pociągami Arriva oraz dokonywanie płatności za parkowanie (fot. archiwum)

W Toruniu kolejne ułatwienie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od 16 stycznia 2017 roku bilety na miejskie autobusy i tramwaje można będzie kupić przez komórkę za pośrednictwem kolejnej aplikacji – systemu płatności mobilnych SkyCash.


– Do tej pory bilety komunikacji miejskiej w Toruniu można było kupować za pomocą systemu moBILET. Toruń był pierwszym miastem w Polsce, gdzie w ten sposób można było nabyć także bilet miesięczny. Od 16 stycznia za przejazd komunikacją miejską można będzie zapłacić także w systemie SkyCash. Wszystko po to, by poszerzyć ofertę dystrybucji, by pasażerowie mieli jak najwięcej możliwości zakupowych – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

SkyCash działa w Toruniu już od kilku lat, umożliwiając m.in. kupowanie telefonem biletów na przejazdy pociągami Arriva oraz dokonywanie płatności za parkowanie (usługa mobiParking). Od teraz aplikacji można używać także do kupowania biletów komunikacji miejskiej. Trwającą kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, bez względu na porę czy dzień tygodnia. Korzystanie ze SkyCash jest darmowe, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od swoich tradycyjnych odpowiedników. Po pobraniu aplikacji i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 5 zł można skasować za darmo.

Kupowanie biletów za pomocą SkyCash jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, otworzyć zakładkę „Komunikacja miejska” i z listy miast wybrać Toruń. Aplikacja zapamięta wybór i podczas kolejnych zakupów można będzie pominąć ten krok. Teraz wystarczy wybrać jeden z dostępnych biletów i potwierdzić zamiar jego zakupu. W przypadku biletów okresowych pasażer wpisuje też dodatkowe dane, takie jak imię i nazwisko oraz numer posiadanego dokumentu. Po zatwierdzeniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci telefonu. Podczas kontroli wystarczy otworzyć zakładkę „Bilety do kontroli”, wybrać zakupiony bilet i okazać go kontrolerowi. Tę czynność można wykonać w dowolnym momencie, nawet gdy urządzenie nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

Aby móc dokonać płatności za bilety, należy uprzednio zasilić swoje konto SkyCash środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Aplikacja umożliwia też podłączenie karty płatniczej, dzięki czemu nie trzeba w ogóle pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

– SkyCash to wygodny sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, ale także cały szereg innych, ułatwiających codzienne życie usług – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Korzystając z aplikacji można m.in. kupować bilety na pociągi wielu przewoźników kolejowych, doładowywać telefony na kartę, wypłacać gotówkę z bankomatów czy dokonywać płatności za domowe rachunki.

Ze SkyCash mogą korzystać osoby, które posiadają telefony komórkowe z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

***

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach. Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, jak również zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została natomiast uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce w Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 – rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. W marcu 2016 r. Tomasz Krajewski, prezes spółki, znalazł się na drugim miejscu w przygotowanym przez magazyn Brief rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie.