W Toruniu pójdziemy po zdrowie. Fundacja NEUCA zaprasza na marsz nordic-walking

Zapisy na wydarzenie trwają do 3 września (fot. Adam Zakrzewski)

Tylko siedemnaście dni dzieli nas od startu na trasę marszu NEUCA dla zdrowia. Na wszystkich uczestników czeka  moc atrakcji, doskonała zabawa i wielka satysfakcja z pomagania chorym.

Impreza odbędzie się już 6 września na Rynku Nowomiejskim, skąd  w samo południe uczestnicy marszu wyruszą na ośmiokilometrowy spacer z kijkami nordic walking.

Tak było rok temu:

 

Na spacerowanie NEUCA stawia od trzech lat – ta forma ruchu nie tylko doskonale wpływa na nasze samopoczucie, ale ma walor profilaktyczny: pomaga zapobiegać wielu schorzeniom, np. cukrzycy, czy nadciśnieniu. Maszerować mogą wszyscy bez względu na wiek, tryb życia i aktywność fizyczną. Jednak ten spacer ma  więcej zalet. Idziemy i pomagamy chorym na białaczkę – każdy kilometr przebyty przez jednego zarejestrowanego uczestnika marszu zamienimy na 2 złote dla podopiecznych toruńskiej Fundacji na rzecz Hematologii.

Ruch będzie przeplatał się z różnymi formami sztuki. Kroku dotrzymają uczestnikom także tancerze, mistrzowie sztuki cyrkowej, a także teatr uliczny.

Tradycją jest, że na uczestników marszu NEUCA dla zdrowia czeka na mecie muzyczna niespodzianka.
W tym roku wystąpi dla nich Grzegorz Hyży, finalista III edycji programu X Factor.

Wokalista związany jest z Poznaniem, w maju ukazała się jego debiutancka płyta „Z całych sił”. Od kilku tygodni promujący ją singiel „Na chwilę” podbija serca słuchaczy i listy przebojów wielu stacji radiowych.

Zapisy na wydarzenie trwają do 3 września. Dokonać ich można za pośrednictwem strony http://www.neucadlazdrowia.pl

Fot. Adam Zakrzewski