W Toruniu powstaną kolejne mieszkania komunalne

Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy (fot. sxc.hu)

Prezydent Michał Zaleski podpisał umowę ws. budowy kolejnego budynku z lokalami komunalnymi w Toruniu. Obiekt, w którym znajdzie się 35 mieszkań, stanie przy ul. Letniej.

Trzykondygnacyjny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Armii Ludowej 77, 77A, 79/ Okólnej 11, 11A i Letniej w Toruniu w ramach gminnego budownictwa mieszkaniowego. Wykonawcą zadania będzie firma Stawbud z Lubicza. Budynek będzie kosztował prawie 3,273 mln zł brutto.

Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy. Postawione zostaną cztery mieszkania jednopokojowe, 23 – dwupokojowe i osiem mieszkań trzypokojowych.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie około sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców.

W 2013 roku miasto oddało do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych. Z kolei w maju 2013 roku ruszyła budowa dwóch budynków przy ul. Armii Ludowej z 48 mieszkaniami komunalnymi łącznie. Lokatorzy wprowadzą się do nich w połowie 2015 roku.