W Toruniu trwa Europejski Tydzień Sportu

Sportowe wydarzenia potrwają do niedzieli, 13 września (fot. nadesłane)

Wspieranie inicjatyw sportowych ma na celu organizowany w Toruniu przez Urząd Miasta oraz TKKF „Europejski Tydzień Sportu”. Wydarzenie ogłoszone przez Komisję Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego trwać będzie do 13 września.

– TKKF zaprasza mieszkańców Torunia i okolic do udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu, które odbywają  się w dniach od 7 do 13 września. Wydarzenie propaguje zdrowy styl życia oraz pobudza wszystkie grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów, weteranów, do aktywności ruchowej – informuje Jarosław Gryckiewicz, koordynator projektu.

Toruński oddział TKKF uczestniczy w akcjach mających na celu wspieranie różnego rodzaju inicjatyw sportowo-rekreacyjnych dla społeczeństwa, zachęcając do aktywności ruchowej na rzecz poprawy własnego zdrowia i samopoczucia.

Co za tym idzie? Dowiecie się Państwo sami, odwiedzając w tych dniach nasze toruńskie orliki, na których jest przygotowana specjalna oferta pn.” AKTYWNOŚC FIZYCZNA PRZEZ CAŁE ŻYCIE DLA KAŻDEGO” w programie pt.” Wybierz zajęcia dla siebie” .

W ramach wydarzeń sportowych, w środę na orliku przy ul. Gagarina odbył się turniej piłki siatkowej pod patronatem Urzędu Miasta Torunia.