W wakacje wybierz się do Teatru Muzycznego w Toruniu

Mieszkańcom Torunia aktorzy ze spektaklu „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” przypomną twórczość Mariana Hemara. (fot. P.Modliński)

Choć dla wielu nadeszły już wyczekiwane wakacje, Teatr Muzyczny w Toruniu nie odpoczywa! W lipcu i sierpniu na widzów czekają koncerty, spektakle i seanse filmów muzycznych.

Jak co roku w okresie letnim Teatr Muzyczny zaprasza na pokazy filmów muzycznych, tym razem słynnych amerykańskich musicali. Wśród propozycji znajdą się filmy przedwojenne, jak i współczesne produkcje. Seanse odbywać się będą tradycyjne w wakacyjne czwartki, od 7 lipca do 25 sierpnia (poza 21.07) o g. 20:00. Wstęp wolny.

Wielbicieli koncertów zapraszamy na spotkanie z piosenką lwowską. Koncert pełen wzruszeń i doskonałej zabawy poświęcony  jest Władzie Majewskiej, gwieździe legendarnej Lwowskiej Fali, którą wspomina Zbigniew Rymarz  – pianista, kompozytor i akompaniator. Miał on przyjemność współpracować z bohaterką wieczoru i cieszył się jej długoletnią przyjaźnią. Jego wspomnienia, pełne osobistych refleksji, przypomną koleje życia artystki. Na scenie Rymarzowi towarzyszy Ewa Makomaska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, która zaśpiewa najpiękniejsze piosenki z repertuaru Włady. Koncert 16 lipca o g. 19:00.

Melomani nie mogą ominąć także wyjątkowego wydarzenia muzycznego, podczas którego na scenie Pałacu Dąmbskich spotkają się gwiazdy polskiego jazzu – Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Tadeusz Jakubowski i Tomasz Grzegorski na koncercie upamiętniającym twórczość innego wybitnego jazzmana – Janusza Muniaka, jednego z najbardziej uznanych saksofonistów tenorowych w historii polskiego jazzu. Koncert przygotowany na sulenczyński festiwal Jazz w Lesie swoją premierę mieć będzie 21 lipca o g. 19:00 w Pałacu Dąmbskich.

Wakacje w Teatrze to także spektakle muzyczne. 27 lipca i 26 sierpnia losy Wiery Gran przypomni Aleksandra Lis, natomiast 3 sierpnia twórczość Mariana Hemara – aktorzy ze spektaklu „Hemar. Marchewka – próba generalizacji”. Do Torunia powraca także Nicola Palladini, znany widzom Teatru z cieszącego się ogromną popularnością spektaklu „Ciao Ciao Bambina”. W spektaklu „d’Amore”, Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie granej na żywo muzyki – czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka – stawia pytania o to, czym byłby świat bez miłości. Usłyszymy utwory m.in. Elvisa Presleya, Dalidy, Roberty Flack. Spektakl odbędzie się 20 sierpnia o g. 19:00 w Sali Kameralnej CKK Jordanki.