W weekend Toruńskie Spotkania z Grami Planszowymi

Plakat spotkania (fot. organizator)

W najbliższy weekend 4 i 5 marca odbędzie się 9. edycja BallConu, czyli Toruńskich Spotkań z Grami Planszowymi. Miłośnicy gier planszowych spotkają się Klubie Sobótka przy ul. Wojska Polskiego 43/45. Wstęp jest bezpłatny.

Do dyspozycji graczy oddany zostanie spory games room, który wyposażony zostanie w gry strategiczne, logiczne, imprezowe i przygodowe – łącznie 130 tytułów. Wśród nich będą m.in.: Milionerzy i Bankruci, Światowy Konflikt, Top Secret, Carcassonne, Catan, Dobble, Neuroshima Hex, Qwirkle, Tajniacy, Wsiąść do pociągu – Europa, Wiek Pary, Wyrocznia Delficka, La Cosa Nostra, Badacze Głębin.

Będą również gry, które organizatorzy zaprezentują jeszcze przed ich oficjalną premierą: Królestwa Wikingów, Sponsio i Terrible Monster. Każdy z nas może czuć się zaproszony do turnieju! W sobotę zmagania turniejowe zaczną się o godz. 11 grą w „Carrom”. Godzinę później uczestnicy zagrają w „Szeryfa z Nottingham”. O godz. 15 rozpocznie się turniej w grę „Splendor”, a o godz. 16.30 wystartuje rywalizacja w „OpenSpace: Grę Korporacyjnych Pionków”.

W niedzielę gracze zmagać się będą z kultową „Doliną Kupców 2” (początek o godz. 11) i „Munchkina” (start o godz. 14). Zapisy będą przyjmowane w dniu turnieju – bezpośrednio u organizatorów konwentu. Wypożyczanie gier odbywać się będzie za okazaniem dowodu tożsamości. Więcej informacji można znaleźć tutaj.