Wakacje w Teatrze Muzycznym

Filmy wyświetlane będą w teatralnym ogrodzie w każdy czwartek od 9 lipca do 27 sierpnia o godzinie 20:00 (fot. nadesłane)

Letnie kino, koncerty jazzowe oraz spektakle muzyczne – Teatr Muzyczny w Toruniu nie zamyka swoich drzwi na wakacje. Od 9 lipca wraca cykl „Na dużym ekranie, czyli kino w Teatrze”.

– W tym roku pokażemy nie tylko stare komedie muzyczne, ale też filmy dokumentalne i fabularne poświęcone Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi – Witkacemu – zapowiada Anna Jasińska z toruńskiego Teatru Muzycznego. – 2015 rok został ogłoszony rokiem Witkiewiczów – ojca i syna – dlatego tym bardziej warto przypomnieć twórczość artysty bardzo z Toruniem związanego.

Filmy wyświetlane będą w teatralnym ogrodzie w każdy czwartek od 9 lipca do 27 sierpnia o godzinie 20:00. W przypadku niepogody seanse przeniesione będą do Sali teatralnej.

Szczegółowy  repertuar kina znajduje się na stronie www.teatrmuzyczny.torun.pl. Wstęp wolny.

kino_baner

W wakacje w ramach cyklu „Jazz w Pałacu” zagrają Jerzy Małek Group (22 lipca w OSP w Nieszawie), Trio Herdzin/Bogdanowicz/Biskupski w koncercie Seriale seriale (22 lipca w Teatrze Muzycznym) oraz Krzysztof Ścierański New Quartet (29 sierpnia).

W weekend 18 i 19 lipca Anna Sroka-Hryń i Włodzimierz Nahorny w spektaklu Lady Day w Emerson Bar & Grill przypomną losy Billie Holiday – artystki, której twórczość odegrała niezwykłą rolę w rozwoju muzyki jazzowej. Z kolei 15 sierpnia zobaczymy Ciao Ciao Bambina – spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego, to  podróż przez historię włoskiej piosenki.

Bilety na wydarzenia (poza spektaklem Ciao Ciao Bambina)  w promocyjnej, wakacyjnej cenie 30 zł do nabycia w Biurze Obsługi Widza, a także przez Internet.