Walentynki w Muzeum Okręgowym

Jedną z ofert Muzeum Okręgowego będzie "Walentynkowy Bal Karnawałowy" (fot. nadesłane)

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Walentynek. Pierwsze z nich to akcja „Zakochaj się w Muzeum”, druga zabawa to „Walentynkowy Bal Karnawałowy”.

„Zakochaj się w Muzeum” – w ramach święta zakochanych odbędą się ciekawe spotkania i warsztaty:

14 lutego 2015 r., o godz. 11.00 w Kamienicy pod Gwiazdą odbędzie się „Walentynkowe origami” – spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie wykonać w technice origami i ozdobić walentynkowe serce dla ukochanej osoby.

Dla nieco starszego odbiorcy Muzeum Okręgowe przygotowało spotkanie Miłość niejedno ma imię”, które odbędzie się o godz. 14.00 i 16.00 w Ratuszu Staromiejskim przy wystawie „Galeria malarstwa polskiego od połowy XVIII w. do pocz. XX w.” Spotkanie poświęcone będzie wielkim miłościom i muzom artystów, których dzieła znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Koszt uczestnictwa wynosi 4 zł od osoby. Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00 pod tel. 56 66 05 632, 56 66 05 631.

„Walentynkowy Bal Karnawałowy

Jak co roku, Muzeum Okręgowe organizuje karnawałową zabawę dla dzieci. W tym roku zabawa odbywać się będzie w święto zakochanych pod nazwą „Walentynkowy Bal Karnawałowy”. Bal kostiumowy dla dzieci odbędzie się  w reprezentacyjnej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, i urozmaicony będzie poczęstunkiem oraz grami, zabawami i konkursami związanymi z Dniem Świętego Walentego – patrona zakochanych. Dzieci biorące udział w konkursach, grach i zabawach otrzymają drobne upominki. Dodatkową atrakcją balu będzie przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška.

Bilety do nabycia w kasach Muzeum w cenie 10 zł.