Walentynki w Toruniu

Teatry, kina i muzea - spędź walentynki w Toruniu (fot. sxc.hu)

Już jutro walentynki. W Toruniu święto zakochanych będzie można spędzić m.in.: w teatrach i kinie. Jest w czym wybierać.

Baj Pomorski – 14 lutego o godz. 18.00 – zaprasza na muzyczny spektakl Tomasza Mana „Brygada Misiek”. Przedstawienie zabierze dorosłych w zabawną, ale też sentymentalną podróż w czasy młodości, w których, choć szalała komuna i brakowało wszystkiego, ludzie byli blisko siebie. Będzie też okazja do przypomnienia sobie hitów muzycznych lat 80., złotego okresu polskiego rocka oraz takich eksponatów z epoki, jak magnetofon Kasprzak. Ale oczywiście nie zabraknie w spektaklu również wątku miłosnego z uroczym Ajfonem i Łowiczanką w rolach głównych. Po przedstawieniu rozlosowane zostaną nagrody-niespodzianki dla widzów.

W Teatrze im. Wilama Horzycy gościnnie tego dnia wystąpi warszawski Teatr Capitol z adekwatnym do święta spektaklem „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”. To niepozbawiona frywolności komedia okraszona piosenkami. Nie zabraknie elementów angażujących w widowisko publiczność. W spektaklu zobaczymy Katarzynę Skrzynecką, Annę Oberc, Piotra Gąsowskiego i Jakuba Przebindowskiego.

Wieczór walentynkowy z Teatrem Afisz można spędzić w Forcie IV. Pod tytułem „Komisja biesiadna” kryje się widowisko, w którym z całą mocą publiczności udowodnione zostaną szkodliwe skutki nadmiernego imprezowania. Dodatkiem dla zakochanych będzie kolacja przy świecach.

Z okazji walentynek Kino Centrum przypomni jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jaki powstał w historii kina: „Co się wydarzyło w Madison County” w reż. Clinta Eastwooda. Obejrzeć go będzie można o 18.00.

Aż dwa dni świętować walentynki będzie można z Dworem Artusa:

W wigilię Dnia Zakochanych nieśmiertelne przeboje Anny German zabrzmią w wykonaniu toruńskich muzyków pod wodzą pianisty Leszka Milińskiego. Poetyckie piosenki, w których miłość jest tematem głównym, zaśpiewa Agata Maciołek. Ten sam czar wspaniałych melodii i nieco odkurzone aranżacje. Następny wieczór również wypełnią łagodne liryczne dźwięki, za które odpowiadać będzie wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka – Basia Kawa z zespołem. Zabrzmią utwory z jej najnowszej płyty, pod adekwatnym do okoliczności tytułem „Małe szczęście”. To propozycja dla tych wszystkich, którzy lubią mieszankę popu, poezji śpiewanej, jazzu i bluesa.

Jeśli ktoś ma ochotę przedłużyć walentynkowe świętowanie, może się wybrać 15 lutego do Domu Muz przy ul. Podmurnej. Wystąpi tam grupa Nad Porami Roku z koncertem „Przytul mnie”. Muzyczne spotkanie promować będzie płytę zespołu z utworami do wierszy toruńskiej poetki Wiesławy Kwinto-Koczan. Miłosne przeżycia przeplatane będą w tych utworach zachwytem na pięknem natury. Muzykę i aranżacje opracował Wojciech Leśniak. To kolejna propozycja, która zabierze nas w podróż do Krainy Łagodności.

Ofertę walentynkową pod hasłem „Zakochaj się w Muzeum” przygotowało również Muzeum Okręgowe.