Walizka wypełniona narkotykami zabezpieczona przez policjantów

Fot. KMP Toruń

Do 12 lat więzienia grozi 47 -latkowi, u którego na terenie ogrodów działkowych policjanci odnaleźli blisko 5 kilogramów narkotyków. W ostatnią sobotę kryminalni doprowadzili go do toruńskiego sądu. Jego decyzją najbliższe trzy miesiące zatrzymany spędzi w celi aresztu.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu kolejny już raz zabezpieczyli narkotyki, które nie trafią do potencjalnych odbiorców. Już od pewnego czasu pracowali nad sprawą 47 -latka, którego podejrzewali o łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponieważ nie miał stałego adresu pobytu ustalenie, gdzie przebywa nie było prostą sprawą, ale nie przeszkodą nie do pokonania.

– W miniony piątek około godziny 8:00 weszli do jednego z domków na terenie ogrodów działkowych przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Tam w trakcie przeszukania odnaleźli walizkę zapakowaną po brzegi narkotykami. Dodatkowo kolejne paczki z zielonym suszem policjanci odnaleźli w szafie i ukryte pod łóżkiem. Policjanci kolejno zabezpieczyli 480,62 gramy białego proszku, 3200,95 g netto zielonego suszu marihuany, 1084 gramów białej pasty, 257,25 grama kolejnej substancji, oraz 12 tabletek ecstasy, wagę elektroniczną, pakowarkę próżniową oraz 600 szt. worków foliowych.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnej celi. Wszystkie odnalezione w tym domku działkowym substancje został poddane wstępnym testom na substancje psychotropowe.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzania do obrotu środków psychotropowych. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W sobotę 2 września policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Prokurator po zaznajomieniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów przedłożył go do sądu wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie tego człowieka. Sąd Rejonowy w Toruniu zdecydował, że 47- latek kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Posted Under