Warsztaty, zabawy, spotkania – Muzeum Etnograficzne zaprasza

Cykl wydarzeń odbędzie się już 26 i 28 lipca w Toruniu (fot. archiwum)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na cykl wydarzeń twórczo-edukacyjnych, które odbędą się we wtorek – 26 lipca i czwartek – 28 lipca. Wydarzenia dedykowane są zarówno najmłodszym, jak i dojrzałym mieszkańcom miasta, a także turystom.

26.07. / wtorek / godz. 11.00-13.00 | Kociołek ze sztuką

Zabawy i działania twórcze z elementami muzyki tradycyjnej

Kociołek ze sztuką

Warsztaty Kociołek ze sztuką to propozycja wakacyjnych spotkań dla młodych odbiorców (od 8 lat), które będą okazją do wspólnego poznawania tajników tradycyjnego folkloru i rękodzieła oraz artystycznego eksperymentowania. Podczas spotkań poznamy technikę malowania na szkle – inspiracji do obrazków poszukamy na wystawie Mądrości i gadki z kuchennej makatki, ulepimy z gliny gwizdki w formie ptaszków i zwierzątek oraz popróbujemy toczenia naczyń na kole garncarskim. Nie zabraknie zabaw i działań twórczych z elementami muzyki tradycyjnej, możliwości wykonania prostych instrumentów i wspólnego muzykowania. Koszt udziału w jednym spotkaniu: 10 zł/2h. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

26.07. / wtorek / godz. 12.00 | Wędrówka z Jankiem Muzykantem 

Spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+ . Tym razem z okazji Roku Henryka Sienkiewicza będzie mowa o warunkach życia bohatera noweli Janko muzykant. W scenerii skansenu łatwiej wyobrazić sobie los ubogiego dziecka uważanego we wsi za „odmieńca” z racji jego nadzwyczajnej wrażliwości na muzykę. W czasie wakacji zapraszamy seniorów razem z wnukami w wieku szkolnym.

Prowadzenie Maria Pokrzywnicka.

Park Etnograficzny w Toruniu.

Bilet: 3 zł/os.

28.07. / czwartek / godz. 12.00 | Bajeczny czwartek

Słuchanie baśni i bajek ludowych oraz nawiązujące do ich treści działania twórcze.

Spotkania dla dzieci w wieku 5-10 lat (do 30 os.).

Bilety: 3 zł /1h