Weekend w Toruniu – „Koncert życzeń” i inne wydarzenia

Koncert życzeń co miesiąc odbywa się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu (fot. teatr.torun.pl)

Weekend zaowocuje w Toruniu wieloma wydarzeniami kulturalnymi. W sobotę i niedzielę warto będzie wybrać się do teatru oraz pójść zabawić się do klubu Underground, gdzie zabrzmi muzyka elektroniczna.

Historia polskiej piosenki

W sobotę i niedzielę Teatr Horzycy prezentuje „Koncert życzeń”. Widzowie będą mogli zobaczyć toruńskich aktorów w wykonianiach najciekawszych, najbardziej znanych piosenek, które stały się przebojami lub zostały uznane za ważne wydarzenia w polskiej muzyce rozrywkowej. W teatrze zabrzmią piosenki w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Program zawiera utwory z lat 60., 70., 80. i 90. – z repertuarów m.in. Kabaretu Starszych Panów, Czerwonych Gitar, Perfektu, Maanamu, Wilków, Kultu, Obywatela G.C., Bajmu, a wśród nich takie niezapomniane hity jak: „Kwiaty we włosach”, „Rudy rydz”, „Jej portret”, „Jesteśmy na wczasach”, „Kocham Cię jak Irlandię”, „Byłam różą”, „Gdy nie ma dzieci”, „Moja i Twoja nadzieja”. Aktorom towarzyszą wspaniali toruńscy muzycy pod kierownictwem Igora Nowickiego. Spektakle zaczną się w sobotę i niedzielę o godz. 19 na dużej scenie Teatru Horzycy na pl. Teatralnym 1. Bilety: 30 zł, 25 zł (ulgowy).

Thrashowa sobota

Dwa Światy zaprasza wszystkich fanów thrashmetalowego grania na koncert zespołów ThermiT z Poznania, Deathinition i Egoistic z Bydgoszczy. Impreza zacznie się o godz. 20 w klubie przy ul. Ducha św. 10/12. Bilety kosztują 15 zł.

Chmielix i Pac-One

Muzyka elektroniczna zawładnie w sobotę klubem Underground. Rozkręcą ją jedni z najlepszych didżejów w naszym mieście: Chmielix i Pac-One.

Impreza zacznie się o godz. 21 w klubie przy ul. Łaziennej 13.

Karnawałowa niedziela

Baj Pomorski zaprasza wszystkie dzieciaki na imprezę karnawałową. Mali widzowie obejrzą spektakl „Dziób w dziób” – współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej.

Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków, i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Paradoksalnie to wróbel, czyli ten najmniejszy i najwrażliwszy, ratuje gołębie z opresji i uczy ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor.

Spektakl rozpocznie się w niedzielę o godz. 12 w Baju Pomorskim przy ul. Piernikarskiej 9. Bilety kosztują 20 zł. Mile widziane karnawałowe przebranie.
Pograją w piłkarzyki

W niedzielę o godz. 18 w klubie Carpe Diem na pl. Teatralnym 7 odbędzie się turniej w piłkarzyki.

Chętni będą mogli także sprawdzić się w grze „FIFA 14” na Sony Playstation 3. Wpisowe na zawody kosztuje: 5 zł (piłkarzyki) i 10 zł („FIFA”).