Weekend z Polską Ligą Curlingu: zawodnicy Axla TrzyDoZera.pl zagrają w Bełchatowie

W skład drużyny Axla TrzyDoZera.pl wchodzi m.in. Sebastian Lichy (fot. nadesłane)

Drużyny Polskiej Ligi Curlingu wracają do rywalizacji. W najbliższy weekend, zawodnicy Axla TrzyDoZera.pl Toruń zagrają dwa mecze na torze w Bełchatowie. Toruński zespół, zajmujący 6. miejsce w ligowej tabeli, zmierzy się z drużyną Grey Wolves Warszawa.

Rywalizacja z Reprezentacją Bełchatowskiego Klubu Curlingowego rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.30 oraz w niedzielę o 11.

– Tabela PLC jest tak „spłaszczona”, że każdy zdobyty punkt może być na wagę złota – mówi Sebastian Lichy, zawodnik Axla TrzyDoZera.pl. – Teoretycznie silniejszym rywalem wydaje się być drużyna ze stolicy, która istnieje już kilka lat i należy do polskiej czołówki. Już sam fakt, że obecnie plasuje się na ligowym podium świadczy o tym, że jest mocna. Jeśli chodzi o gospodarzy, nie możemy ich zlekceważyć, bo potrafią być groźni dla najlepszych. To będzie ważne spotkanie w kontekście rywalizacji o utrzymanie się w lidze. Jeśli uda nam się zdobyć w niedzielę choćby punkt, znacznie przybliżymy się do tego celu i w ostatnich trzech meczach będziemy mogli podjąć walkę o jak najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji, bo stać nas na to.

Torunianie do Bełchatowa wybierają się w następującym składzie: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski.