Wicepremier Janusz Piechociński w Toruniu

Spotkanie Janusza Piechocińskiego z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu (fot. facebook.pl/psl.newsy)

Tereny inwestycyjne w Toruniu były tematem rozmowy prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i wicepremiera Janusza Piechocińskiego podczas nieoficjalnej wizyty przedstawiciela rządu w Toruniu 1 lutego br. Spotkanie miało charakter nieoficjalny, roboczy i nawiązywało do deklaracji współpracy Torunia z instytucjami rządowymi w zakresie oferty inwestycyjnej miasta.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Torunia. Prezydent Michał Zaleski przekazał premierowi katalog najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Toruniu.

Prezydent miasta podkreślił, że centralne położenie Torunia czyni z miasta wygodny i łatwo dostępny punkt na mapie kraju. Toruń posiada bezpośredni dostęp do autostrady A1, co w znacznym stopniu skraca czas transportu w obszarze Gdańsk-Łódź. Miasto może się również pochwalić niskim poziomem bezrobocia na tle regionu.
Wicepremier Piechociński gościł w Toruniu po raz trzeci w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W marcu 2013 roku wizytował budowę toruńskiego mostu, w grudniu 2013 brał udział w oficjalnym otwarciu przeprawy, a 1 lutego 2014 r. przybył, by rozmawiać o możliwościach inwestowania w naszym mieście.