Więcej patroli na toruńskich ulicach. Porozumienie podpisane

Porozumienie podpisano dziś w toruńskim Urzędzie Miasta (fot. nadesłane)

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji insp. Antoni Stramek podpisali porozumienie pomiędzy KMP Toruń a Gminą Miasta Toruń. Dokument dotyczy współpracy magistratu, który przekaże na rzecz toruńskiej komendy środki w kwocie 375 tys. zł. Fundusze pozwolą na skierowanie na ulice większej ilości patroli.

– W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 375.000 złotych funkcjonariusze zrealizują na rzecz miasta ponad blisko 2900 dodatkowych służb – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi będą to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze będą kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas imprez masowych.

W 2014 roku w ramach porozumienia i przekazanych przez magistrat pieniędzy toruńscy policjanci zrealizowali 2633 służby patrolowe. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych mundurowi wylegitymowali ponad 15.000 osób, przeprowadzili ponad 2000 interwencji i zatrzymali 43 osoby poszukiwane przez organy ścigania.

Funkcjonariusze nałożyli na sprawców wykroczeń ponad 2600 mandatów i skontrolowali ponad 8300 pojazdów. W ramach dodatkowych służb policjanci zatrzymali także 82 sprawców przestępstw.