Wiedźmini, krasnoludy i elfy przy fontannie Cosmopolis

Fot. nadesłane

Krasnoludy, elfy, czarodziejki, a także popularni wiedźmini już w sobotę pojawią się przy Fontannie Cosmopolis. Wszystko za sprawą „Fantastycznego Dnia Dziecka”, które organizuje w Toruniu Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”.

Fantasy w Polsce ma się dobrze jak nigdy, co jest zasługą m.in. Andrzeja Sapkowskiego i jego bestsellerowej wiedźmińskiej sagi. Dzień Dziecka stanowi świetną okazję, aby przenieść się do tego niezwykłego świata i dać najmłodszym szansę na spotkanie ulubionych postaci znanych z kart popularnych książek.

– Wydarzenie rozpocznie się 3 czerwca o godzinie 12:00 przy toruńskiej fontannie – zaprasza Karolina Cielecka, współorganizator wydarzenia. – Na miejscu znajdą się rozmaite stanowiska – w tym tor łuczniczy czy stanowisko do walki bezpieczną bronią. Swoją wiedzą podzieli się z dziećmi alchemik, który w swojej pracowni zaprezentuje niezwykłe eksperymenty, a najodważniejsze osoby będą miały okazję na pamiątkowe zdjęcie z groźnym katem. Na miejscu znajdzie się również przebieralnia strojów, które pozwolą lepiej poczuć fantastyczny klimat.

W planach są liczne animacje, konkursy wiedzy oraz konkurencje sprawnościowe w Szkole Kota, a dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody. Odbędzie się także gra terenowa o nazwie „Skarb Wiedźmina”. Wojownicy uchylą rąbka tajemnicy na temat swojego niecodziennego fachu i technik walki, które szczegółowo omówi znany YouTuber i specjalista w dziedzinie fechtunku – Alan Padzinski z kanału The Sword’s Path. W trakcie imprezy kilkukrotnie skrzyżują miecze na oczach widowni.

Wstęp na wydarzenie oraz przygotowane stanowiska jest bezpłatny.