Wielka sylwestrowa zabawa w Toruniu

Sylwester miejski odbędzie się na Rynku Staromiejskim (fot. nadesłane)

„Lato”, „Da da da”, „Ławka” czy „Mów mi Elvis” – to tylko trzy z wielu przebojów, które zabrzmią w noc sylwestrową w Toruniu. Na scenie, tuż po północy wystąpi Formacja Nieżywych Schabuff. A przed nimi zagra „Hands up!”.

Kulturalne wydarzenia starego roku w Toruniu 31 grudnia zakończy tradycyjny plenerowy Sylwester na Rynku Staromiejskim. Wzorem lat ubiegłych na scenie zagoszczą zespoły, które umilą wszystkim przybyłym muzyczną zabawę. Początek już o godzinie 22.30. Jako pierwszy w sylwestrową muzyczną atmosferę wprowadzi publiczność zespół „Hands up!”.

– Grupa zaprezentuje się z wiązanką rockowych, tanecznych utworów, wśród których publiczność będzie miała okazję przypomnieć sobie znane i lubiane hity lat 80. i 90. Półtoragodzinne widowisko wypełnione przebojami polskiej i zagranicznej muzyki sprzed lat sprawi, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Podczas koncertu wykonywanego w pełni na żywo przez 7-osobowy zespół nie zabraknie muzyki latynoskiej, disco, pop oraz rocka – informuje Agnieszka Marecka, koordynator wydarzenia. – Dzięki wspaniałym tancerkom ten wieczór będzie nie tylko muzyczny, ale też taneczny.

O północy nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i tak lubianych sylwestrowych fajerwerków. Bezpośrednio po symbolicznym przywitaniu Nowego Roku swój koncert rozpocznie Formacja Nieżywych Schabuff – rockowo-popowa grupa powstała w pierwszej połowie lat 80., będąca laureatem wielu ogólnopolskich nagród muzycznych i zdobywcą Złotych Płyt.

Niemal wszyscy znają i nucą do dziś niezapomniane słowa piosenek „Lato, lato wszędzie. Zwariowało, oszalało moje serce” czy „Ja nie kocham Ciebie, Ty nie kochasz mnie” – – dodaje Krystian Kubjaczyk, Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. – Będzie to zatem dobra okazja do wspólnego śpiewania hitów zespołu, jak również zabawy przy mniej znanych utworach Formacji Nieżywych Schabuff. Pogoda może być mroźna, ale na scenie na pewno będzie gorąco.

Muzyczna sylwestrowa noc na scenie plenerowej usytuowanej na Rynku Staromiejskim zakończy się o godzinie 1.30.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w sylwestrowym wieczorze na Rynku Staromiejskim przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej – dodaje Agnieszka Marecka. – Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy – wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

wydarzenia-swiateczno-noworoczne-2015-2016-page-001