Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Wirus AH1N1 pojawił się w regionie!
Michał Ciechowski 6 marca, 2014, 23:13 Aktualności
szpital toruń_ Adam Zakrzewski
U dwóch osób z naszego regionu stwierdzono wirusa typu AH1N1 (fot. Adam Zakrzewski)

Wirus typu AH1N1 pojawił się w naszym regionie. Jak ustalili reporterzy Telewizji Polskiej, takie przypadki stwierdzono u dwóch pacjentów, którzy znaleźli się w jednym z bydgoskich szpitali. Jak na razie służby sanitarne milczą. Wzrasta jednak liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. Tylko w Toruniu i okolicach od początku roku zanotowano dwa razy więcej takich zachorowań niż w 2013 r.

W toruńskim Szpitalu Miejskim tworzą się kolejki. W całym regionie zanotowano ponad 41 tys. zachorowań na grypę, infekcje grypopodobne oraz ostre zakażenia dróg oddechowych. To blisko o 8 tys. więcej niż rok temu. Najgorzej jest w powiecie toruńskim. Tu w styczniu i lutym zachorowało blisko 15 tys. osób, w tym samym czasie w roku 2013 – 8 tys.

– Mamy temperatury dość wysokie jak na tę porę roku. Być może sie ubieramy się niestosownie. Być może przebywamy w słabo wietrzonych pomieszczeniach –sugeruje, w rozmowie z reporterką TVP Bydgoszcz, Joanna Biowska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu.

Zachorowania dotyczą głównie ludzi starszych. Musimy pamiętać, że grypy nie wyleczymy samemu. Wysoka gorączka, dreszcze i omdlenia to znak, że powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także