Włamywał się do firm. Teraz stanie przed sądem

Toruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do firm (fot. policja)

Trzy włamania do firm udowodnili 20-latkowi toruńscy policjanci. Mężczyzna wszystkich tych czynów dokonał w warunkach recydywy. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

– W miniony poniedziałek kryminalni z Rubinkowa zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, z toruńskiej policji. – Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na udowodnienie 20-latkowi dokonanie trzech włamań do firm. Pod koniec sierpnia tego roku włamał się do jednego zakładów przy ul. Targowej w Toruniu, skąd skradł mosiężne elementy do wodomierzy warte kilka tysięcy złotych.

Po kilku dniach mężczyzna ponownie włamał się do tej samej firmy. Tym razem oprócz elementów mosiężnych do wodomierzy, skradł przeznaczone do nich pierścienie. To spowodowało kolejne straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

-Po wnikliwej analizie, policjanci udowodnili mężczyźnie kolejne przestępstwo – dodaje rzeczniczka. – Zatrzymany, po uprzednim wybiciu szyby w oknie dostał się do wnętrza pomieszczenia magazynowego skąd zabrał m.in. telefon komórkowy. Dodatkowo usiłował dokonać kradzieży plecaka, butów, spodni i bluzy sportowej, trzech manometrów i licznika do wody. Wszystkie skradzione rzeczy porzucił jednak podczas ucieczki przed pracownikami.

Zatrzymany ostatni raz zakład karny opuścił pod koniec października minionego roku. Funkcjonariusze udowodnili również, że sprawca wszystkie skradzione przedmioty sprzedawał w różnych punktach skupu złomu.
Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.