Włamali się do koszy z butlami gazowymi. Policja zatrzymała sprawców

Pod osłoną nocy ktoś dwukrotnie włamał się do kosza z butlami gazowymi przy ul. Chrobrego (fot. archiwum)

Kryminalni z Komisariat Policji Toruń Rubinkowo rozliczyli za kradzieże z włamaniami do koszy z butlami gazowymi dwóch 16 -latków i 24-latka z Torunia. Po dokładnym przeanalizowaniu spraw z wcześniejszego okresu 24- latek usłyszał łącznie dziesięć zarzutów dokonanych kradzieży i włamań. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzeń doszło 25 i 27 lutego tego roku. Pod osłoną nocy ktoś dwukrotnie włamał się do kosza z butlami gazowymi przy ul. Chrobrego. Łupem złodziei padło łącznie szesnaście butli z gazem. Wszystko warte kilka tysięcy złotych. Sprawcy wtedy uciekli.

Wszystkie dowody doprowadziły funkcjonariuszy najpierw do 16-latka. Wiadomo było jednak, że nie działał sam.

– Okazało się, że jego pomocnikami byli: rówieśnik oraz 24 letni mężczyzna – informuje podins. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Nastoletni wspólnicy zostali przesłuchani, a materiały świadczące o ich udziale w tych zdarzeniach zostały wyłączone z tego postępowania i wkrótce trafią do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.

Dorosły włamywacz z ust śledczych usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Kryminalni udowodnili mężczyźnie dodatkowo kolejnych osiem włamań.

Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowny wniosek, że chce dobrowolnie poddać się karze. Czy jednak będzie mógł skorzystać z tego przywileju zdecyduje prokurator.