Włamywacz recydywista zatrzymany w Toruniu

Włamywacz recydywista ostatnie 40 lat spędził w polskich więzieniach

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie włamywacz recydywista, któremu policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście udowodnili ponad 20 przestępstw. Mężczyzna od ponad 40 lat regularnie przebywał w zakładach karnych. Na specjalnym posiedzeniu sądu, zdecydowano o zatrzymaniu 60-latka. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Starszy mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w Toruniu w piątek (11 października), dzień po tym, jak policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku przy jednym z kiosków w mieście. O 3 w nocy 60-latek został nakryty, jak przez wybitą szybę, w czarnych rękawiczkach sięgał coś z wnętrza kiosku.

Funkcjonariusze wybiegli z radiowozu a złodziej widząc co się dzieje rzucił się do ucieczki. Po chwili był już w rękach stróżów prawa. Po przeanalizowaniu policyjnych materiałów, śledczy udowodnili mężczyźnie liczne włamania, m.in. do supermarketu przy ul. Świętopełka. Miał na swoim koncie też włamania do samochodów przy ul. Lotników i Podgórnej.

To jednak nie koniec działań 60-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że ma on bardzo bogatą przeszłość kryminalną.

Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.