Włamywacz zasnął na budowie. Miał przy sobie narkotyki

Mężczyzna miał przy sobie 0,2 grama amfetaminy (fot. policja)

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który włamał się do jednego z domów w budowie na toruńskim osiedlu Rudak. Mężczyzna ukradł warte kilka tysięcy złotych elektronarzędzia. W chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki.

– We wtorek około godz. 13:30 dyżurny komisariatu na Podgórzu otrzymał informację o mężczyźnie, który włamał się do jednego z domów w budowie na osiedlu Rudak – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Telefonował właściciel posesji, który na poddaszu zauważył nieznanego mężczyznę. Oficer dyżurny natychmiast wysłał tam patrol mundurowych. Policjanci po przyjeździe na miejsce ustalili, że właściciel ujął sprawcę, gdy ten spał na poddaszu domu.

Jak się okazało 35-latek urządził sobie na strychu miejsce do nocowania i sukcesywnie wynosił z domu wartościowe przedmioty. Były wśród nich elektronarzędzia warte kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali włamywacza i znaleźli przy nim plastykowy pojemnik z białym proszkiem. Wstępne testy wykazał, że jest to amfetamina.