Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych
Tylko Toruń 12 września, 2014, 13:21 Aktualności Miasto
12wrze2014alt2
Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. policja)

Policjanci z Torunia zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Z wnętrza domków wynosił produkty spożywcze, ubrania, sprzęt elektroniczny i alkohol. Już usłyszał zarzuty włamania do trzech altan.

– W środę dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który przebywał w jednej z altanek na działkach przy ul. Szosa Okrężna – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Świadkowie informowali, że mężczyzna ten najprawdopodobniej włamał się do altanki i nadal przebywa w środku.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol mundurowych. Po przybyciu na miejsce we wskazanej altance mundurowi zastali 57-latka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wybił szybę i przez okno dostał się do środka. Z altanki ukradł produkty spożywcze, ubrania i alkohol. Na pobliskich działkach policjanci odkryli kolejne ślady „działalności” zatrzymanego mężczyzny.

– Jak się okazało – w ten sam sposób włamał się do kolejnych dwóch altanek – dodaje rzeczniczka. – Z jednej skradł narzędzia, w drugiej jego łupem padły ubrania, alkohol i produkty spożywcze. Straty wyniosły kilkaset złotych.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty dotyczące włamań do trzech altanek. Może mu teraz grozić do 10 lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także