Wodniacy ugasili pożar

Fot. KMP Toruń

Podczas zabezpieczenia spływu kajakowego Wisłą mundurowi pełniący służbę na wodzie zauważyli płomienie i zadymienie w pasie przybrzeżnym. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Dzięki szybkiej reakcji ugasili płomienie i nie doszło do rozprzestrzenienia ognia.

W ubiegły wtorek (08.08) trzech policjantów wspólnie ze strażnikiem miejskim w patrolu motorowodnym zabezpieczali spływ kajakowy. Około południa na wysokości Kaszczorka mundurowi zauważyli płomienie i zadymienie w pasie nadbrzeżnym. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w tym kierunku.

– Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że pali się ściernisko pokryte słomą – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Mundurowi natychmiast powiadomili o tym dyżurnego i przystąpili do gaszenia ognia, który zagrażał rozprzestrzenieniem się na pobliskie łąki i pola.

Pożar został szybko ugaszony. Z pewnością pomogło w tym doświadczenie jednego z policjantów, który na co dzień jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej rodzinnej miejscowości. Już po ugaszeniu ognia na miejsce przybyli strażacy, którzy zabezpieczyli pogorzelisko.

Posted Under