Wojak Boxing Night w styczniu w Toruniu

W Toruniu gala boksu odbywa się również dzięki memoriałowi Zygmunta Krygiera (fot. Adam Zakrzewski)

Walka eliminacyjna do tytułu mistrza świata Wojak Boxing Night wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Nurim Seferim będzie głównym wydarzeniem gali boksu w Toruniu. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia w hali sportowo-widowiskowej.

Zwycięzca tego pojedynku znajdzie się już tylko krok od starcia ze słynnym czempionem World Boxing Organization Niemcem Marco Huckiem.

– Za nami walka Adamek – Szpilka, o której mówiła cała Polska, ale pojedynek w Toruniu będzie miał naprawdę dużą sportową stawkę – podkreśla współorganizator gali Andrzej Wasilewski ze Sferis Knockout Promotions. – Rzadko zdarza się, by w Polsce rozgrywane były walki o pasy mistrzowskie albo tzw. eliminatory sankcjonowane przez prestiżowe federacje. Ostatnim takim przypadkiem było starcie Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka z Francisco Palaciosem we wrześniu 2012 roku. Teraz po ponad dwóch latach ponownie będziemy nad Wisłą świadkami ważnej konfrontacji.

Krzysztof Głowacki już od dłuższego czasu jest liderem światowego rankingu WBO kategorii junior ciężkiej, jednak aby móc zaboksować o mistrzowski pas, musi pokonać w Toruniu Nuriego Seferi, nazywanego, ze względu na swój ofensywny styl walki, „Albańskim Tysonem”.
– Cieszę się, że mój przeciwnik lubi atakować, ja także nigdy nie odpuszczam, więc szykuje się w Toruniu prawdziwa wojna. Czuję, że ta walka nie zakończy się na punkty! – mówi popularny „Główka”.

Organizatorami gali są Sferis Knockout Promotions, Konspol Babilon Promotions, Miasto Toruń oraz Toruńska Infrastruktura Sportowa Sp. z o.o. Bilety dostępne na stronie Eventim.

att00004_2