Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na finał KATARu

Finał odbędzie się 29 marca w Od Nowie (fot. nadesłane)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na finał przeglądu Muzyka, organizowanego w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu, który odbędzie się w Toruniu. Wydarzenie będzie miało miejsce 29 marca o godzinie 16.30 w studenckim klubie Od Nowa.

Konfrontacje odbywają się w dwóch etapach. Spośród dwudziestu dziewięciu zespołów, które zgłosiły się do przeglądu wybrano na podstawie nagrań demo dziesięć kapel. Zaprezentują się one „na żywo” toruńskiej publiczności w sobotę 29 marca w toruńskiej Od Nowie. W tym roku repertuar Konfrontacji zdominowała muzyka rockowa. Począwszy od jego formy tradycyjnej, zakorzenionej w bluesie, granej przez inowrocławski zespół Stara Szkoła poprzez różne formy rocka alternatywnego i indie-rocka (For Some Reason z Golubia-Dobrzynia, Granda, Holy Wives, BuzzGrow z Torunia i Moove z Bydgoszczy) po metal (bydgoskie zespoły Infliction i Johny’ After Death). Obok rocka pojawi się też funky i reggae w wykonaniu bydgoskiego Maxxie Band oraz toruńskiego zespołu Dzwonek Do Drzwi. Na zakończenie wystąpi laureat ubiegłorocznych Konfrontacji – bydgoski zespół Gravity.

Zakończyło się również głosowanie internautów na portalu gra.fm. Zwyciężył zespół, który już został zaproszony do udziału w finale na podstawie nagrań demo, dlatego preferencje internautów poznamy dopiero 29 marca wraz z werdyktem jury Konfrontacji. A jury w tym roku tworzą: Jacek Bryndal (Kobranocka, Atrakcyjny Kazimierz), Tomasz Cebo (muzyk, szef klubu NRD), Grzegorz Kopcewicz (Butelka), Zbigniew Krzywański (Republika), Maurycy Męczekalski (Tortilla, dyrektor AKCiS Od Nowa), Erwin Regosz (instruktor muzyki WOAK) i Mariusz Składanowski (Radio GRA).