Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Wojewódzki Szpital Zespolony zakupi nowoczesną aparaturę medyczną
Michał Ciechowski 5 listopada, 2014, 14:36 Aktualności
DSC_0004
Specjalistyczny sprzęt trafi do szpitala w pierwszej połowie 2015 roku (fot. oficjalna strona placówki)

Najnowocześniejszy wysokospecjalistyczny sprzęt do diagnostyki obrazowej zakupi Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Koszt całej inwestycji to ponad 7 milionów złotych.

Podpis na umowie dotyczącej finansowania inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 złożył dziś marszałek Piotr Całbecki.

Aparat mammograficzny 3D zakupiony przez toruńską placówkę będzie jednym z kilku pierwszych tej klasy w kraju. Urządzenie wykorzystywać bedzie najnowsze technologie obrazowania.

Aparat zapewnia precyzyjne obrazowanie zmian chorobowych już na bardzo wczesnym etapie, także w sytuacjach gdy zwykły mammograf nie sygnalizuje zagrożenia. 64-warstwowy tomograf komputerowy to gwarancja bardzo szybkiej, bezpiecznej i nieuciążliwej dla pacjenta diagnostyki chorób i stanów po urazach.

Cyfrowy aparat rentgenowski ze skopią sprawi, że lecznica ostatecznie odejdzie od klisz rentgenowskich na rzecz zapisów i nośników elektronicznych; dodatkowy moduł pozwoli na podawanie kontrastu i śledzenie jego przepływu.

Aparatura do toruńskiej placówki trafi w pierwszej połowie 2015 roku.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także