Wojewódzki Szpital Zespolony zyska nowy wygląd

Dzięki modernizacji, na dachu powstanie lądowisko dla helikopterów (fot. materiały prasowe)

O sześć nowych budynków o powierzchni ponad 63 tysięcy metrów kwadratowych powiększy się wojewódzki szpital w Toruniu. Budynek przechodzi gruntowny remont, po którym wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kamień węgielny pod rozbudowę obiektu poświęcił w Watykanie papież Franciszek.

W największym, czteropiętrowym budynku, powstanie szpitalny oddział ratunkowy. Do dyspozycji będzie dwanaście sal operacyjnych i ponad trzysta łóżek. Dzięki modernizacji, na dachu powstanie lądowisko dla helikopterów. Obiekt posiadać będzie także prawie dwieście łóżek dla pacjentów szpitala psychiatrycznego i prawie czterdzieści dla oddziału zakaźnego i poradni przyszpitalnych. Blok operacyjny wyposażony zostanie w skomputeryzowany system integracji sal, szpitalna apteka zaś w zautomatyzowany system dozowania i dystrybucji leków.

Dla osób zmotoryzowanych powstanie naziemny parking na ponad trzysta pojazdów.

W środę, 7 grudnia 2016, na audiencji w Auli Pawła VI-go w Watykanie papież Franciszek przyjął delegację regionu na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim wraz z przedstawicielem Szpitala – dr Anną Raczyńską. Podczas spotkania Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa dla rozbudowy szpitala i podpisał akt poświęcenia kamienia węgielnego pod nowe budynki szpitalne.